Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Zaif Borsası Açığı Kabul Etti

Zaif Borsası Açığı Kabul Etti

Japon kripto para borsası Zaif, yerel çevrim içi dergi olan Asahi Shimbun’ya müşterilerin trilyon dolarları geçen kripto para alış-verişleri geçici olarak yapılamadığını kabul etti.

Zaif, kullanıcılara 16 Şubat’ta 18 dakika boyunca kripto para ticaretinde kripto paraların yanlışlıkla satış emirlerin sıfır yen olarak göründüğünü açıkladı.20 Ocak günü ise bu aksamayı kullanıcılarına bildirdi.

Asahi Shimbun, yedi kullanıcının “ücretsiz” olarak kripto para satın aldığını ve yasadışı yapılmış işlemleri iptal etmeyi başardığını bildirdi.

Asahi Shimbun, bir “alıcı” sorun çözülmeden önce Bitcoin’de 2.200 trilyon yen (yaklaşık 20 trilyon dolar) alış girişiminde bulunduğunu bildirdi.

Güvenlik ihlallerine rağmen, Japonya’nın borsa lisanslama sistemi, Nisan 2017’de alanın yasal bir revizyonundan bu yana önemli bir popülerlik kazandı.

Lisanslı üyeler, bu yıl nisan ayından itibaren bir özdenetim grubu umbrella’nın parçasını oluşturacak.

Bu arada, genel tüketici arayüzleri üzerindeki teknik hatalar duyurulmadı. Ocak ayında 2018’de çevrimiçi perakende satış yapan Overstock, müşterilerin Bitcoin ve Bitcoin Cash’i ödeme seçenekleri arasında seçim yapmalarına ve fiyat rakamlarının aynı kalmasına neden olan bir aksaklık ortaya koydu.

Kaynak:Cointelegraph

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir