Başlığım
Başlığım
Kripto Para

Yenilenebilir Enerji Tabanlı Blockchain

Yenilenebilir Enerji Tabanlı Blockchain

Termodinamiğin birinci yasası şöyle diyor: Enerji korunur ve bu enerji bir biçimden diğer biçime dönüşür.

Dünyanın ilk atık enerji santrali Blockchain teknolojisine entegre olmasıyla bu yasanın daha iyi uygulandığı bir yer olamazdı.Atıklar toplanarak onu serbest enerji ya da organik yan ürüne çevirip yüksek basınçlı yanma odalarında işlenir.Elde edilen serbest enerji kripto para madenciliği yapan kişilere dağıtılır.Bu sayede dostu bir Blockchain ağı oluşturulmuş olur.

Bu yenilikçi fikrin kurucusu Varun Datta ile röportaj yapılırken, 4NEW vizyonunun zarif mimarisi gün yüzüne çıkıyor.Çoğu şirket bir problemi çözerken iki boyutlu bakış açısına sahiptir.Örneğin günümüz dünyasında piyasada enerji verimsizliği varsa alıcıları satıcılara eşleştiren bir aracı olarak hareket eder ve bu verimsizliği hafifletmeye yardımcı olur.

4NEWS’in bakış açısı yeni bir ekosistem inşa etmek.4NEW’in iş modeli tamamen kendini Blockchain’e adamış durumda.

4NEW’in kripto parası şuan ICO durumunda olan KWATT, önümüzdeki ilkbaharda Blockchaine uyumunu tamamlamaya çalışıyor.Para transfer ve telemünikasyon şirketleri tarafından kullanılacak.

4NEW’in atık enerji santrali bu yılın yaz aylarında kurulacak ve faaliyete geçecek.Atık enerjilerin toplanmasından elde edilen gelir, sadece serbest enerji üretmekle kalmayıp dünya çapındaki kriz olan enerji açığını da kapatacak.

Kripto paraların gelişmesi amacıyla yenilenebilir enerji kullanmak Blockchain’in bilinmesi ve yaygın olarak kullanılmasına ön ayak olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir