Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Tezos Kurucu Ortağı: Platform Açılıyor

Tezos Kurucu Ortağı Platform Açılıyor

Kendinden yönetimli Blockchain protokolü Tezos’un kurucu ortağı Kathleen Breitman, devam eden davaların projeye sarsmasına rağmen birkaç hafta içinde “go rogue”  platformunu başlatma sözü verdi. Duyuru, 17-18 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşen UCLA Blockchain Lab’ın Cyber ​​Days konferansında gerçekleşti.

Tezos, Temmuz 2017’de Başlangıç ​​Para Fırsatı (ICO) sırasında 232 milyon dolar ile rekor kırmıştı. Proje, o günden beri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenlemelerine uyma konusundaki soruşturma ve birden fazla konuda dava konusu oldu.

Tezos’un ICO’su sırasında ABD yatırımcılarına satılan tokenlerin aslında menkul kıymet olduğu iddia ediliyordu. Şirket, bunları SEC’e kaydetmediğinden  bu menkul kıymet dolandırıcılığı anlamına gelecekti.

Bununla birlikte, geçen hafta gerçekleşen bir UCLA konferansında Kathleen Breitman, yasal zorluklara rağmen kendi koşullarıyla “tezzies” tokenlerini(XTZ) serbest bırakacağını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde rogue protokolünün başlayacağı sözünü verdi. “İlerlemek için her şey gerekli. Haksız, ancak kodu göndermemiz gerekiyor” diye ekledi Breitman.

Özellikle  Tezos Kathleen Breitman ve projenin kaynak kodunu kontrol eden kocası ve kurucu ortağı Arthur Breitman ve ICO sırasında toplanan tüm fonları kontrol eden Tezos Vakfı ile ayrı ayrı idare ediliyor.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir