Çarşamba, 21 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

Tether Coin Nedir? Tether Coin Ne İşe Yarar?

tether coin logo

Tether Coin, başka bir deyişle USDT önemli bir kripto para birimidir. Resmi paraların aksine blockchain dünyasında geliştirilerek müşterilerinin kullanılabilmesi adına oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Omni Layer Protokolünü kullanır ve blockchain alt yapısıyla çalışır.

Değerini daima 1$ olarak tutmayı hedeflemektedir.

Kripto para ticaretinin yapıldığı platformlarda değerini sabit şekilde 1$ olarak tutmayı hedeflediğinden dönüştürdüğünüz kripto paranın değerinde herhangi bir değişiklik olmaması için kullanılmaktadır. Yani yatırım yaptığınız kripto paranın değişiminden doğabilecek zararın önüne geçebilmek adına kullanılabilir.

Tether, borsalarda, cüzdanlarda, ödeme işlemcilerinde, finansal hizmet aktiviteleri ile ATM ’lerde, blok zincirlerdeki fiyat para birimlerini kolayca kullanabilmenizi sağlar.

Kullanım maliyeti yoktur.

Para transferleri esnasında ücret talep etmez.

Tether cüzdan şifrenizi değiştirmeniz hesabınızın bloke olmasına sebebiyet vermektedir. Bu tür bloke işlemlerinde 24 ila 96 iş saati içerisinde destek alabilirsiniz. Mail yolu ile teknik ekipten destek istemeniz gerekmektedir. Mailinize yanıt gelene kadar da mail yollamanızı önemle tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir