Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Tayland Kripto Paralarda Düzenlemeyi Onayladı

Tayland Kripto Paralarda Düzenlemeye Gidiyor

Hükümetin yürütme organı olan Tayland Bakanlar Kurulu, kripto paraları düzenlemeyi amaçlayan iki kraliyet kararnamesi taslağını geçici olarak onayladı.

Taslaklar  hem kripto paralar hem de ICO ve kripto sermaye kazançları üzerinde olası bir vergiyi kapsıyor.

Yasaya varılmadan önce mevzuatın, nihai onay için kabineye yeniden sunulmadan önce, Danıştay tarafından gözden geçirilmesi gerekiyor.

Raporda; Maliye Bakanlığı, Tayland Bankası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Kara Para Aklamayı Önleme Dairesinin de yer aldığı kararnamelerde, ülkedeki çeşitli düzenleyicilerden gelen ek geri bildirimler de dikkate alınacak.

Tayland’ın başbakan yardımcısı Wissanu Krea-ngam’ın para aklama, suç ve vergi kaçakçılığındaki kripto paraların yasadışı kullanımının artmasıyla ilgili son yasal çarenin olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, Başbakan yardımcısı, niyetin ticaret ve ICO’lar gibi kripto para birimlerini değil, yatırımcıları korumak için resmi kurallar oluşturmayı yasakladığını vurguladı.

Daha önce de, sanayi uzmanları, halkın katılımı ile Tayland’daki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından uygulanacak olan kripto para birimi kuralları çağrısında bulundular.

Kaynak:Coindesk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir