Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Singapur Daha Fazla Kripto Para Yönetmeliği Düşünüyor

Singapur Daha Fazla Kripto Para Yönetmeliği Düşünüyor

Reuters’in 1 Mart Perşembe günü yayınlanan haberine göre, Singapur Merkez Bankası, kripto para yönetmeliğini gözden geçirdiğini ve önceki yorumlarını değiştirdiğini söyledi.

Perşembe günü çeşitli yayınların aktardığı bir konuşmada, Singapur Parasal Otoritesi (MAS) Genel Sekreter Yardımcısı Ong Chong Tee, “şehir devletinde kripto para muhtemel yeni düzenlemeleri hakkında değerlendirme yapıldığını gördü.”Dedi.

Yatırımcının korunması için ek düzenlemelerin gerekli olup olmadığını değerlendiriyoruz.

Son yorumlar, Şubat 2018 başında Singapur Parlamentosu Başbakan Yardımcısı Tharman Shanmugaratnam’ın aksine, bankacılık sektörüne veya daha geniş ekonomiye “sistematik risk endişeleri” bulunmadığını söyledi.

Shanmugaratnam ekibi, Bitcoin ve ilişkili varlıkları “yakından incelemeye” devam eden yetkilileri ekledi, ancak Shanmugaratnam ufukta düzenlemenin söz edilmediğini belirtti.

Bir hafta sonra Şubat ortasında MAS baş finteş subayı Sopnendu Mohanty, CNBC ile yaptığı röportajda tüccarların spekülatif faaliyetinin bütün olarak kripto paralar için bir tehdit oluşturduğunu belirtti ve MAS’ın Blockchain teknolojisi için uzun bir kullanım örneği olduğunu belirtti.

Singapur, Blockchain ve kripto para alanlarındaki işletmeler için en güvenli ve yasal olarak en resmi ortamlardan biri olmaya devam ediyor.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir