Başlığım
Başlığım
blockchain Haberler

SBI, Kripto Para Cüzdanı Üreticisi Şirketi Aldı

SBI, Kripto Para Cüzdanı Üreticisi Şirketi Aldı

Japonya’nın SBI grubunun finansal hizmetler iş kolu olan mevcut kripto para portföyüne kripto paralar için donanım cüzdanı üreten şirketi ekledi.

2 Mart tarihinde yapılan açıklamada, finansal dev Tayvan merkezli ve soğuk cüzdan üreticisi CoolBitX’in yüzde 40 hissesini satın aldığını açıkladı.Soğuk cüzdanlar çevrimdışı ortamda kripto paralara özel anahtarlarla depolayan bir donanım aygıtı.

CoolBitX daha önce donanımını geliştirmek için geniş blockchain güvenlik endüstrisinin bir parçası olarak kullanacağını söyledi ve bu amaçla 500.000 dolarlık finansman almıştı.

Duyuruda, yatırımın kesin tutarını açıklamazken, haberler; Japon finansal firmanın hem donanım hem de yazılım da dahil olmak üzere blokchain ekosistemindeki yatırımlarını artırma yönündeki en son hamlenin olmadığını gösteriyor.

SBD Holding Ekim ayında kripto para madenciliğine yönelik doğrudan kripto para kazanmak için harekete geçme planlarını dile getirmişti.

2016 yılının başlarında firma ülkenin ilk banka destekli kripto para borsası olacağını açıklamıştı ve SBI Holding buna ek olarak, 2016’da banka havalesi başlatmak için Ripple ile ortaklık kurarak, yerli bankaların sınır ötesi havaleleri için Blockchain tabanlı SBI Ripple Asia adındaki yeni bir şirket kurdu.

Kaynak:Coindesk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir