Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Salon Adlı Site Madenciliği Seçenek Olarak Sunuyor

Amerika kaynaklı bir haber sitesinde yayınlanan salon.com artık ziyaretçilerine reklam engelleyici uygulamalarını kapatması için iki seçenek sunuyor.

Seçeneklerden ilki artık sıradanlaşan reklam görüntüleme, ziyaretçilerin reklam engelleme uygulamalarını kapatmalarına karşılık site üzerinde reklam gösterilerek gelir elde etme.

İkinci seçenek ise bir hayli enteresan, ziyaretçiler reklam görmek istemediği durumlarda kendi işlem gücünden feragat ederek ziyaret ettiği siteye kripto para madenciliği yapacak.

Ziyaret edilen salon.com, sitesinde bir pop-up belirterek “Ziyaretçilerimiz içeriğini özgün tutmak için reklamlara güveniyor” şeklindeki talebi sitenin devamlılığını sürdürebilmesi için kullanıcıları uyarıyor.

Site ayrıca, kullanıcıların kendi işlem gücüne erişmesi durumunda Blockchain teknolojisi ile araştırma yapan bir girişime yardımda bulunuyor.Bu girişim uzaydan gelen sinyallerin analizi ve çeşitli insancıl projeler üretmeyi gaye ediniyor.

Salon.com herhangi bir reklam engelleyici ile açılırsa aşağıdaki gibi bir ileti görünteleniyor

salon.com

 

Salon adlı sitenin yaptığı bu yeni yöntem aslında bakılırsa sitenin devamlılığını sürdürebilmesi için etik görünüyor zira çoğu site, ziyaretçilerin işlem gücünü gizlice kullanarak kripto para madenciliği yapması düşünüldüğünde.

Gazeteci Ian Miles Cheong Salon.com için “Şirketlere reklam gelirleri dışında alternatif bir gelir kaynağıdır.”dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir