Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Ripple’dan Maliyetsiz Ödeme Seçeneği

Ripple'dan Maliyetsiz Ödeme Seçeneği

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Ripple’in(XRP) teknolojisi birçok alanda kabul görmesiyle ilgili pek çok konuşma yapıldı.Japonya’da 61 Japon bankası sendikasyonu, Ripple’ın teknolojisini bankacılık sisteminde kullanılmasını onayladı.Konsorsiyum ile ilgili en son güncelleme MoneyTap adındaki akıllı telefon uygulaması.

MoneyTap, Ripple’ın blockchain teknolojisiyle desteklenen ve konsorsiyum müşterilerinin işlemlerini derhal yerine getirmelerini sağlayan bir mobil uygulama.Bu niş içinde geliştirilecek ilk uygulama özelliğini taşıyor.Başka hiçbir uygulama birden fazla banka hesabında işlem yapılmasına olanak sağlamıyor.

SBI Ripple Asia’nın CEO’sı Takashi Okita şöyle diyor:

Ripple’ın blockchain teknolojisini yeni mobil uygulamamız olan MoneyTap aracılığıyla Japonya’daki ödeme altyapısını iyileştirmek için kullanmaktan gurur duyuyoruz.

SBI NET Sumishin Bankası, Suruha Bank ve Resona Bank Japonya Bankası Konsorsiyumu arasında uygulama olarak bir ilke imza atacak ve uygulama 2018 sonbaharında hayata geçecek.Bu girişimi takiben, Konsorsiyumun diğer üyeleri de uygulamayı bankacılık sistemlerine dahil edecek.

Konsorsiyum, Japonya’nın bankacılık varlıklarının %80’inden fazlasını kaplayan 61 Japonya bankasından oluşan SBI Ripple Asia tarafından yönetiliyor. Bu, mobil MoneyTap uygulamasının, nüfusun çoğunluğuna isteğe bağlı ödeme sağlama potansiyeline sahip olduğu için başarılı bir şekilde çalışması için bir katalizör görevi görebilir.

Uygulama aynı zamanda mevcut bankacılık süreci ve iç işlemlere alınan ATM ücretleri ile neredeyse maliyetsiz bankacılık yapmayı amaçlıyor.

Kaynak:ambcrypto

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir