Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Ripple

Ripple’da %30 Düşüş Korkusu Başladı

ripple dustu

Uluslararası boyutta regüle edilmeye çalışılan kripto paraların endişesi sürerken, Ripple tüm başarılarına rağmen düşüş korkusunu yenebilmiş değil.

Güney Kore’nin prestijli haber sitesi Maliye Bakanı Kim Dong-Yeon’un yerel bir radyo istasyonuna yaptığı açıklamaya değinerek kripto paraların Güney Kore’de mutlu sonla karşılaşmayacağını açıkladı.

Çin’in kripto para birimlerini kontrol altına alma çabası ve bununla gelen yasakları düşünüldüğünde Ripple’ın korkusunun haksız olmadığını söyleyebiliriz.

Ripple’ın tüm küresel zorluklara rağmen gerçekleştirdiği başarılı hamleler bile kripto para’nın yükselmesini sağlayamıyor. Moneygram ile yapılan anlaşmadan sonra %30 değer kaybeden kripto para’nın bir o kadar değer kaybetmesinden endişeleniyor.

Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para ünvanına sahip olan Ethereum ise günü %19.60’lık değer kaybıyla 1.060 dolar civarında kapattı.

Ethereum işlemlerinin %10’unun Güney Kore’de gerçekleştiğini düşünürsek kripto para’nın geleceği konusunda öngörülerin yeniden tartışılması gerekliliğini düşünüyoruz.

Bitcoin, %17.29’luk düşüşle 11.440 dolar ortalamasıyla işlem görmeye devam ediyor.

Kaynak: Investing

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir