Ripple Son Çeyrekte 91.6 Milyon Dolar Değerinde XRP (Ripple) Sattı

Bankalar için blok tabanlı ödeme sistemi geliştiren  Ripple, son çeyrekte 91.6 milyon dolar değerinde kripto para birimi XRP sattı ve geçen yılki değerine göre yüzde 29,631 değerlendi. Ripple Çarşamba...
Bankalar için blok tabanlı bir sistem geliştiren ödeme şirketi olan Ripple, son çeyrekte 91.6 milyon dolar değerinde kripto para birimi XRP sattı ve geçen yılki yüzde 29,631 fiyat artışından yararlandı. Ripple Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu çeyrekte işlem hacmi, bir önceki yılın aynı dönemindeki  günde ortalama 357.000 $' dan 807 milyon $ 'a yükseldiğini söyledi.

Bankalar için blok tabanlı ödeme sistemi geliştiren  Ripple, son çeyrekte 91.6 milyon dolar değerinde kripto para birimi XRP sattı ve geçen yılki değerine göre yüzde 29,631 değerlendi.

Ripple Çarşamba günü yaptığı açıklamada, son çeyrekte işlem hacminin, bir önceki yılın aynı dönemindeki  günde ortalama 357.000 $’ dan 807 milyon $ ‘a yükseldiğini söyledi.

Ripple 2018 yılında hızlı bir seyir izledi.Yıla 2.30$ ile başladıktan sonra Ripple 4 Ocak tarihinde hızla 3.84$’ a yükseldi.Kripto para birimi olan Ripple şuan 1.35$ seviyelerinde.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz hafta yayınlanan bir habere göre CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin nakit pozisyonunu artırmak için satışlarını maksimize etme niyetinin olmadığını söyledi.

Dördüncü çeyrekte Ripple, programlı satışlar yoluyla 71.5 milyon dolarlık XRP ve doğrudan yatırımcılara 20.1 milyon dolar dağıttı.

Ripple için yapılan büyük test, finansal kurumların XRP’yi benimsemesine ve böylece ticaret yapmasına imkan sağlıyor.

Bu ayın başlarında Ripple şirketi, MoneyGram’ın yurtdışı ödemeleri için Ripple’in xRapid teknolojisini ve XRP kripto para birimini kullanacağını açıkladı. Çarşamba günü yapılan ayrı bir açıklamada şirket, IDT Corporation ve Mercury FX’in “nakit para ödemelerini ve şirket işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak için xRapid’i kullanacağını” söyledi.

Mercury FX kurucusu Alastair Constance; finansal işlemlerde ödemelerdeki gecikmeyi sıfırlamak için Ripple’ı kullandıklarını belirtti.

Kaynak:Cnbc

Kategoriler
HaberlerRipple
Yorum Yok

Yorum yap

*

*

BENZER HABERLER

 • Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

  Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

  IMF: Kripto paralar insan evriminin yeni bir safhası olabilir.Uluslararası Para Fonu, kripto paraların geleceğini ilgi çekici buluyor. Nisan ayında IMF Genel Müdürü Christine Lagarde, kriptonun hükümet tarafından verilen bir...
 • kodakcoin geliyor

  Blockchain Tabanlı KodekCoin Geliyor

  Dijital fotoğraf makinesinin ismini taşıyan şirket gelecek ay Blockchain tabanlı KODAKCoin’lerini piyasaya sürecek. Akredite yatırımcılarla sınırlı olan teklif, 21 Mayıs’ta başlayacak ve Perşembe günü WENN Digital’in duyurduğu 50 milyon...
 • Blockchain Ve BMW Ortaklığa Doğru

  Blockchain Ve BMW Ortaklığa Doğru

  Küresel otomobil devi BMW, başlangıç yenilik programı sayesinde kiralık araçlarda kilometre izini sürmek için bir blockchain platformuna yöneliyor. DOVU, ilk olarak Şubat ayında piyasaua sürülen şirketin inovasyon labaratuvarı kapsamında...
 • binance

  Binance Dört Ayda 200 Milyon Dolar Kazandı

  Merhaba  Haberico okurları; Hemen hemen hepimizin kullanıdığı borsalardan Binance yılın ilk çeyreğinde 200 milyon Dolar kar etti. Ettiği bu karla dünyanın en güçlü bankalarının bile ettiği karı ikiye katlayarak...