Başlığım
Başlığım
Haberler Ripple

Ripple Son Çeyrekte 91.6 Milyon Dolar Değerinde XRP (Ripple) Sattı

Bankalar için blok tabanlı ödeme sistemi geliştiren  Ripple, son çeyrekte 91.6 milyon dolar değerinde kripto para birimi XRP sattı ve geçen yılki değerine göre yüzde 29,631 değerlendi.

Ripple Çarşamba günü yaptığı açıklamada, son çeyrekte işlem hacminin, bir önceki yılın aynı dönemindeki  günde ortalama 357.000 $’ dan 807 milyon $ ‘a yükseldiğini söyledi.

Ripple 2018 yılında hızlı bir seyir izledi.Yıla 2.30$ ile başladıktan sonra Ripple 4 Ocak tarihinde hızla 3.84$’ a yükseldi.Kripto para birimi olan Ripple şuan 1.35$ seviyelerinde.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz hafta yayınlanan bir habere göre CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin nakit pozisyonunu artırmak için satışlarını maksimize etme niyetinin olmadığını söyledi.

Dördüncü çeyrekte Ripple, programlı satışlar yoluyla 71.5 milyon dolarlık XRP ve doğrudan yatırımcılara 20.1 milyon dolar dağıttı.

Ripple için yapılan büyük test, finansal kurumların XRP’yi benimsemesine ve böylece ticaret yapmasına imkan sağlıyor.

Bu ayın başlarında Ripple şirketi, MoneyGram’ın yurtdışı ödemeleri için Ripple’in xRapid teknolojisini ve XRP kripto para birimini kullanacağını açıkladı. Çarşamba günü yapılan ayrı bir açıklamada şirket, IDT Corporation ve Mercury FX’in “nakit para ödemelerini ve şirket işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak için xRapid’i kullanacağını” söyledi.

Mercury FX kurucusu Alastair Constance; finansal işlemlerde ödemelerdeki gecikmeyi sıfırlamak için Ripple’ı kullandıklarını belirtti.

Kaynak:Cnbc

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir