Cumartesi, 24 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Ripple

Ripple 2018’de Halka mı Arz Edilecek?

Ripple halka arz edilmiyor

Ripple fiyatını unut, yatırımcılar halka arz istiyor.
Kripto para birimleri, son zamanlarda rekorlar kırıyor ve bitcoin çoktan tüm verileri alt üst etti.Birçok kişi, 2017’de insanların bitcoin üzerinden zengin olduğunu izlerken adeta dizlerini dövdü.

Geçen sene en iyi performans gösteren altkoinlerden biri olan Ripple’ın bitcoinin aksine arkasında bir şirket bulunmakta. Son zamanlarda sosyal medya’da önümüzdeki yıl Ripple Labs’ın halka arzını açıklayacağı haberleri dolaşmakta.

Yatırımcılar Halka Arz İstiyor.

Ripple Labs şirketi kısa geçmişi boyunca popüler bir şirket olmayı başardı. 2012′ de kuruluşundan kısa bir süre sonra 2 milyon dolarlık yatırım aldıkları gibi, Andreessen Horowitz, Lightspeed Venture Partners gibi güçlü yatırımcılar ve Peter Thiel’in başarılı yönetimi şirketin sonraki yatırımlarında önünü açtı.

Sonraki fonlama turları, daha fazla yatırımcıyı beraberinde getirdi. 2013 yılının sonlarında, Google Ventures,IDG Capital Partners, Ripple Labs’a açıklanmayan tutarlarda yatırım yapanlar arasında yer aldı.

2014 yılının sonlarına doğru, Ripple Labs, 32 milyon dolarlık yatırım daha aldı.

2016’daki en son tur ise 55 milyon dolar getirdi. Ripple, müşteri potansiyelini artırmak ve stratejik hamleler yapma amacıyla bu parayı kullanacağını açıkladı.

Ripple Labs yönetimi ne düşünüyor?

Eylül 2017’de CNBC’de Ripple’ın halka arzı sorulduğunda Ripple Lab Ceo’su Garlinghouse, “Halka arz için gereken altyapının , yönetimin ve buna bağlı tüm fonksiyonların işler durumda olduğuna inandığımda halka arzın olmasını isterim.Ancak bugün değil ” demişti.

Garlinghouse ve diğer üst yöneticilerin halka arzın gerçekleşmesi için ne gibi fonksiyonların işler duruma gelmesi gerektiği konusunda tamamen net olmaması şirket yönetiminin halka arz’a gitmesinin önünü kesiyor.

Ripple yatırımcılarının gelecek günlerdeki halka arz istekleri, şirket yönetiminin konuyu bir daha düşünmesini sağlayacak gizi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir