Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

QASH Coin Nedir? QASH Coin Ne İşe Yarar?

Qash coin logo

QASH Coin’in kurucuları aslında coin dünyasına çok da yabancı kişiler değil. QASH Coin’in sahipleri bildiğiniz üzere Coinmarketcap sitesi üzerinde yer alan uzakdoğu kripto para platformlarından 2 tanesi olan Quoinex ve Qryptos’un sahibi olan başarılı finans şirketi QUOINE’in girişiminin bir ürünü.

QUOINE 2017 itibariyle JAPON FSA tarafından kripto para ticareti yapılmasına izin verilen tek şirket.

Şu anda borsa işlem hacmi yaklaşık 12 milyar dolar. Hal böyle olunca bu kripto para birimine farklı bir gözle bakabiliriz. İlk olarak arkalarındaki büyük ekonomik güç nedeniyle piyasaların dengelerini alt üst edebilecek bir yeteneğe sahipler. Bunun dışında bu tarzda kripto paralar genelde girişim olarak başarılı ama cryptocurrency dünyasına yabancı isimlerden oluşur. Burada ise tamamen farklı bir yapı var.

QASH Coin kurucularının aslında plandıkları projenin Liquid isimli bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazılım sayesinde günlük hayatta kullanılan paralarla EUR, USD yada kripto para alınmasını veya satılmasını sağlayabilirsinz. Yapı üzerinde ismi geçecek kripto para ise QASH.

Örnek olarak, dünyanın herhangi bir noktasındaki bir kullanıcı elindeki Türk Lirası ile bir alt coin olan Ripple almak isterse Liquid sayesinde bu işlemi rahatça gerçekleştirebilecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir