Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Petro İçin Yatırımcı Bulundu

Petro İçin Yatırımcı Bulundu

Venezuela’da “petrol destekli” ulusal kripto para olan “Petro”, alış-verişi için ön satışında birkaç yabancı yatırımcı bulunduğu açıklandı.Bu ayın başlarında Brezilya, Polonya, Dinamarca, Honduras, Norveç, Vietnam ve diğer milletlerden gıda ve ilaç ithalatında yeni kripto para olan petro ile ödenmesi bekleniyor.

Petro Satış Öncesi Hazırlık
Venezuela “petrol destekli” kripto para petro’nun satışı için hazırlanıyor. Toplamda 100 milyon tane olacak ve 82.4 milyonu iki aşamalı olarak piyasaya sürülecek.

Ön satışı, 20 Şubat tarihinde Venezuela saatine göre saat 8.30’da, 38.4 milyon petro  satışa sunulacak. Petro’nun Whitepaper açıklamasında

Süreç boyunca, erken yatırımı teşvik etmek için çılgın indirimler uygulanacaktır.

Venezuela Erken Yatırımcı Buldu
Venezuela Dış Ticaret Bakanı José Vielma Mora Salı günü yaptığı açıklamada Venezuela’nın petrokimya paralarını kullanarak Brezilya’ya ithalatını ödeyeceğini açıkladı. Venezuella’nın İletişim  Bakanlığı’nın açıklamasına göre, bir grup Brezilyalı şirket, 20 Şubat’tan itibaren Petro vasıtasıyla Venezuela’ya gıdaların satışı için ödeme almayı kabul ettiler.

Mora, diğer Asya ülkelerinin yanı sıra Kanadalı bir ticaret odasının da Venezuela ile ticaret yapmayı ve Petroyu “insanlar ve hayvanlar için ilaç” karşılığında kabul etmeyi planladığını ekledi.

Kaynak:bitcoin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir