Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Genel

Özbekistan’dan Bitcoine Onay

Özbekistandan Bitcoine Onay

Özbekistan’ın  kripto para dünyasındaki önemini artırabileceği  bir avantajı var. Kripto para madenciliği giderleri ile ilgili yakın tarihli bir çalışmada üçüncü sırada yer aldı. Özbekistan bölgedeki en büyük elektrik üreticisi olması sayesinde 1 Bitcoin üretmek 1790 dolara mal oluyor.
Özbekistan Bitcoin Bill’i Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev tarafından imzalanan yeni bir kararname ile Özbekistan kurumlarının 1 Eylül’e kadar kripto para birimleri veya dijital paraları düzenleyecek yasal bir kanun tasarısını tamamlaması gerektiğini belirtti. Merkez Bankası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanlığı ve Ekonomi bakanlığının tasarıyı hazırlamakla görevlendirildiğini bildirdi.

Özbekistan Bitcoin ve Destek Geliştiricilerini Yasallaştırdı

Mirziyoyev ayrıca ilgili makamlara, Mirzo Ulugbek İnovasyon Merkezi’nde dağıtılmış tetkik teknolojileri için özel bir merkez kurmasını emretti. Ana sorumluluğu “Blockchain olanaklarını kullanma şartlarını yaratmak” olacaktır. Yeni departman, “nitelikleri artırmak” için çalışıyor ve yerel geliştiricileri DL teknolojilerini yönetmeye teşvik ediyor.

Merkez, 1 Haziran 2018’de açılmalıdır

Cumhurbaşkanı ayrıca, uluslararası ödeme sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırarak ülkedeki temassız ödemelerin aktif olarak geliştirilmesi ve desteklenmesi çağrısında bulundu. Haziran ayına kadar bu amaca ulaşmak için bir takım karmaşık çözümler de bekleniyor.

Kaynak:bitcoin

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir