Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Önde Gelen Bankalar R3 Platformunu Başlatıyor

Önde Gelen Bankalar R3 Platformunu Başlatıyor

21 Şubat Çarşamba günü yapılan basın açıklamasına göre, 100’ün üzerinde finans kuruluşundan oluşan Blockchain konsorsiyumu olan R3’ü içeren bir girişim, ticaret finans platformu TradeIX ve önde gelen global bankalar grubu ile ticaret finans platformu pilot lansmanını açıkladı.

Basın açıklaması, çözümün R3’ün dağıtılmış defteri teknolojisi teknolojisi (DLT) ürünü Corda’ya dayandığını açıklıyor. Marco Polo olarak adlandırılan inisiyatifin nihai hedefi, tedarik zinciri süreçlerinde mevcut kağıt işlemlerini ortadan kaldırmak veya en azından basitleştirmek isteyen “tamamen birlikte çalışabilir” bir açık kaynak ticaret finans ağı geliştirmektir.

ING Toptan Satış Bankacılığındaki İnovasyon Başkanı Ivar Wiersma’ya göre, konseptin uygulanabilirliği ING, BNP ve Commerzbank’ın işbirliğiyle devam eden bir test sırasında kanıtlandı.

R3ün 2016’dan bu yana ortağı olan Connie Leung, “Sanayi, ticareti basitleştirmek ve sayısallaştırmak için çözüm arıyor ve tedarik zincirinin blok zincir teknolojisinin faydaları için olgunlaşmasını sağlıyor” dedi.

20 Şubat Salı günü Blockchain İttifakı R3 ayrıca, dünyadaki avukatları yeni Blockchain teknolojileri konusunda eğitmeyi amaçlayan bir hukuk büroları grubunun (LCoE) kurulduğunu ilan etti.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir