Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

Nebulas Coin Nedir? Nebulas Coin Ne İşe Yarar?

nebulas coin logo

Nebulas Coin, tüm blok zincirler için bir arama çerçevesi sağlayan merkezi olmayan bir platform olan kendi kendini geliştiren bir blok zincir sistemidir. Nebulas Coin, açık kaynak algoritmaları, doğrulanabilir bilgi işlem birimi ve dağıtılmış veri depoları bulunan merkezi olmayan bir arama çerçevesi üzerine kuruluyor. Teknik belgesi 60 sayfayı aşıyor ve yeni başlayanlar kılavuzunda ele alınması mümkün olmayan bol miktarda teknik veriler var.

Nebulas Coin, 2017’de kurulan Singapur merkezli Nebulas IO Vakfı’nın proje vurguları arasında bir arama motoru ve kademeli akıllı sözleşmeler olarak oluşturulmuştur.Kripto sisteminde pek çok kişi Nebulas’ı “yeni Google” olarak adlandırıyor. İkisi bir bakıma benzer olmakla birlikte, farklı kullanım durumlarına sahipler. Nebulas, merkezi olmayan uygulamalar (DApps), akıllı sözleşmeler ve kullanıcının blok zinciri varlıkları arasındaki aramaları yoğunlaştırırken, Google günlük internet bilgi aramaları için tasarlanmıştır.

Şu an itibariyle Nebulas (NAS) tokeni bir ERC20 tokenidir.Bununla birlikte mainnet Mart ayında piyasaya çıktığında NAS, Ethereum blok zincirinden farklı Nebulas zincirine geçecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir