Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Meteoroloji Bürosunda Madencilik Tespit Edildi

Meteoroloji Bürosunda Madencilik Tespit Edildi

Kripto para madenciliği  genel merkezi Avustralya olan meteoroloji bürosu’na da sıçradı
28 Şubat 2018’de yürütülen bir arama emri, Avustralya Meteoroloji Bürosu çalışanlarının işyerinde bilgisayarları kullanarak  Bitcoin de dahil olmak üzere bir çok kripto parayı ürettikleri ortaya çıktı. Olay, Federal polis bürosunun Melbourne’daki Collins Caddesi’ndeki genel merkezi basmasıyla fark edildi.

Yayınlanan bir habere göre, Meteoroloji Bürosu’nda çalışan iki kişi, kripto paralı madenciliği yaptığı iddia edilerek Avustralya Federal Polisi tarafından sorgulanmak üzere tutuklandı. RMIT’in Blockchain Yenilik Merkezi’nden Chris Berg şunları söyledi:

Meteoroloji Bürosu’nun sahip olduğu bazı ekipmaları kullanmaya çalıştılar. Meteoroloji Bürosu çok hızlı bilgisayarlara sahip.Madencilik çok yoğun elektrik gerektiren bir iştir ve muhtemelen kendileri ödemek istemediler.

Hiçbir yasal hükümde, bilgisayarların madencilik amacıyla kullanılamayacağını belirtmemesine rağmen, hükümet kaynaklarını yasadışı olarak kullanmaya çalışmak, failleri sıkıntıya sokmak için yeterli bir sebep.Sonuçta, madencilik nedeniyle elektrik tüketimi vergi mükellefleri tarafından karşılanmakta.

Kripto para madenciliği, birçok kişi tarafından son on yılda bilgisayarları kullanarak kripto para madenciliği yapmak popüler hale geldi. Örneğin, Bitcoin’deki en zengin insanlardan bazıları, dizüstü bilgisayarlarını bir hobi olarak kullanmak dışında kripto para madenciliği yaparak şuanki seviyelere ulaştılar.

Kaynak:btcmanager

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir