Cumartesi, 24 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Mesajlaşma Uygulaması Blockchaine Geçiyor

Mesajlaşma Uygulaması Blockchaine Geçiyor

Güney Kore’nin önde gelen mobil mesajlaşma uygulaması KakaoTalk’ın hizmet sağlayıcısı Kakao, geçici olarak “Kakao Blockchain” olarak adlandırılan bir Blockchain yan kuruluşu kuracak ve Huffington Post Kore tarafından  bir İlk Para Satış Teklifi’ni (ICO) başlatmayı düşünüyor.

Teknoloji başlatma kuluçka makinası Future Play’in ortak ve Geliştirme Sorumlusu Jae-sun Han, yeni organizasyonun temsilcisi olacak. Huffington Post Korea’a göre, Kakao Blockchain yan kuruluşunun somut iş planı 20 Mart’ta tanıtılacak.

Huffington Post Korea, şu anda Güney Kore merkezli ICO’yu çalıştırmak için yasadışı olduğu için, Kakao için ICO’nun yurtdışında, büyük olasılıkla Singapur’da veya Hong Kong’da bulunacağını yazıyor. Sanal “Kakao Para” varsayımsal olarak, KakaoTalk, Kakao Sürücüsü ve Kakao Oyunları gibi çeşitli Kakao’nun sağladığı uygulamalarda yerel bir para birimi olarak kullanılabilir.

Geçen ay, İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı olan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, etkili bir kapalı ICO satış öncesi olan 81 yatırımcıdan 850 milyon dolar yatırım aldığını bildirdi. ABD merkezli yatırımcılar için Telegram, ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu’na (SEC) bir mülkiyet hakkı muafiyeti başvurusu yaparak, tokenlerin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerekmediği ve yalnızca sözde akredite edilmiş yatırımcılar katkıda bulunabilir.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir