Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Madencilik Virüsü İngiltere’de Yayılmaya Devam Ediyor

Madencilik Virüsü İngiltere'de Yayılmaya Devam Ediyor

Guardin haber sitesinin Pazar günü çıkan haberlerinde İngiltere’de hızla yayılan zararlı yazılım hükümetin siteleri de olmak üzere bir çok internet sitesine bulaşmış durumda.Zararlı yazılım internet sitesini ziyaret eden misafirlerin bilgisayar gücünü kullanarak kendileri için kripto para madenciliği yaptırıyor.

Çeşitli medya organları Pazartesi günü bildirdiği haberlere göre kötü amaçlı yazılım, çevrimiçi medyaya erişmek için kullanılan BrowseAloud’a eklendi.Bu tarz sitelere giren ziyaretçilerin işlem gücü kullanılarak madencilik yapılmasına “kriptojacking” olarak biliniyor.

İngiltere Devlet Sitelerine de Bulaştı

İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi (NHS), Öğrenci Kredileri Şirketi ve yerel yönetim siteleri de dahil olmak üzere 5.000’den fazla internet sitesine zararlı yazılım bulaştı.

Olaylarla ilgili olarak, Birleşik Krallık gözlemcisi National Cyber ​​Security Center (NCSC), ziyaretçilerin risk altında olduğunu önerecek bir şey olmadığını söyledi.

11 Şubat tarihli bir bildiride, “NCSC teknik uzmanları yasadışı olarak kripto para madenciliği için kullanılan zararlı yazılımlarla ilgili veriler inceleniyor” demişti.

Etkilenen siteler çevrimdışına alındı, büyük ölçüde bu sorunu hafiflettik. Devlet’in internet siteleri güvenli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu aşamada, halkın risk altında olduğunu düşünmesini sağlayacak bir şey yok.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir