Litecoin nedir?

Litecoin, mevcut kripto pazarın en önemli altkoinlerinden biridir.7 Ekim 2011 yılında Charlie Lee tarafından kurulan Litecoin bitcoin ile yarışını sürdürmeye devam ediyor. Lee, kripto para dünyasında Bitcoin modelini kendi...
Litecoin nedir?

Litecoin, mevcut kripto pazarın en önemli altkoinlerinden biridir.7 Ekim 2011 yılında Charlie Lee tarafından kurulan Litecoin bitcoin ile yarışını sürdürmeye devam ediyor.

Lee, kripto para dünyasında Bitcoin modelini kendi yarattığı tasarıma uyarlayarak ”Bitcoin altınına gümüş olma” gibi bir anlayışla en değerli altkoinler arasında kendine yer edinecek litecoin’i yarattı.

Bitcoin’in lüks tüketimde kullanılacak mükemmel bir ödeme yöntemi olduğunu düşünen litecoin yaratıcısı daha temel ve ucuz ihtiyaçların giderilmesi yolunda çalışmaları sonucu bitcoin’in işlem doğrulama süresi olan 10 dakikayı baz alarak Litecoin’in yalnızca 2.5 dakikada doğrulanmasını sağladı.

Bu bağlamda yeni yatırımcıların gözde altkoinlerinden olan litecoin’in yukarı seyirli bir grafikle ömrünü sürdürmesi bekleniyor.

Kategoriler
Litecoin
Yorum Yok

Yorum yap

*

*

BENZER HABERLER