Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin Haberler Kripto Para

Kripto Paraların %18.5’i Kredi Kartıyla Alınıyor

Bitcoin'le kredi kartı dönemi

LendEdu’nun yayınladığı yeni bir anket, tüm Bitcoin alıcılarının yaklaşık beşte birinin yatırımlarını finanse etmek için kredi kartı kullandıklarını ve muhtemelen bu işlem için ağır faizler ödediklerini ortaya çıkardı.

Bulgular, öğrenci kredisi finansörü LendEDU tarafından Aralık ayında yapılan bir araştırmadan elde edildi.

Buna göre aktif Bitcoin yatırımcıları 672 farklı ödeme yöntemi kullanmakta.

Bunların % 22,13’ünü kredi kartı borçlarını ödemeyen yatırımcılar oluşturuyor.

Rakamlar en az iki nedenle endişe verici. ABD bitcoin platformu CoinBase, kredi kartı satın alımlarında % 4 işlem ücreti talep ediyor. Bu oran bile başlı başına sorun teşkil ederken, kredi kurumuna ödenecek olan faizle birleşen komisyon gideri endişe verici bir orana ulaşıyor.

Başka bir deyişle, Bitcoin alıcıları kredi kartlarındaki bakiyeleri bitcoin almak için kullanmakta.İronik olarak, bitcoin alımı için ödenen bu büyük faizler kredi kartı şirketlerinin cebine giriyor (Bitcoin’in altını oymak isteyen aracı kurumlar.)

LendEDU’nun bu anketi Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 11.000 dolardan 17.000 dolara yükselirken Aralık ayının başında gerçekleştirildi. Ancak, o ay daha da yüksek bir zirveden sonra bitcoinin piyasa değeri bir kez daha 14.500 doların altına geriledi.

Kredi kartıyla yatırım yapan yatırımcıların birçoğu zaten geri ödemeyi göze alamayacakları kayıplarda, kredi kartlarını ödemeyeceklerini deklare etmekte. Buda kripto para yatırımı için kredi kartı kullanan yatırımcıların aldığı riski ortaya koymakta.

Kaynak: LendEDU

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir