Başlığım
Başlığım
Haberler

Kripto Paralarda Yükseliş Başladı

kripto para yükseliş

Güney Kore maliye bakanlığının kripto para ticaretini yasaklamayacağını açıklaması üzerine bitcoin,ripple,ethereum  gibi değerli kripto paralar değer kazanmaya başladı.

Aralık ayının sonlarına doğru özellikle bitcoinin yükselmesi devlet kurumlarının dikkatini kripto paraların üzerine çekmişti. Çin ve ardından Güney Kore’nin kripto paraları yasaklama girişimi toplumsal baskı ve blockchainin doğasına aykırı olması sebebiyle ters tepti. Milyar dolarlık ciroya ulaşan şirketler devlet baskısı altında kendilerine kucak açacak ülkeler arıyor.İsviçre ve Kanada’nın kripto paranın gelişimi noktasında olumlu adımlar atması, Rusya’nın İsviçre’de kripto para ticareti üzerine şirket açmak için harekete geçmesi ve son olarak Güney Kore’nin kripto para borsalarını kapatmayacağını belirtmesi.

Tüm bu gelişmelerden sonra Bitcoin,Ripple,Ethereum,Stellar’ın 24 saatlik performansları;

Bitcoin uzun zamandır spekülasyonların etkisinden kurtulmadı. 24 saat içerisinde ise %2.10 kadar yükseldi.

bitcoin 1

Ripple son haftalarda durağan bir seviyede. Son haftalarda yaptıkları kurumsal anlaşmalar göz doldurucu. Ripple son 24 saat içerisinde %2.47 değer kazandı.

ripple grafik

Güney Kore kripto para borsalarını kapatmayacağını açıkladı ve ethereum rahat nefes aldı. Zira hacminin çok büyük bir kısmı Asya pazarında işleniyor. Ethereum son 24 saat içerisinde %7.41 yükseldi.

ethereum

Yeni bitcoin mi yoksa ripple mı? Hiçkimse hakkında olumsuz yorum yapamazken stellar 24 saat içerisinde %11 yükseldi.

stellar

Çılgın yükselişiyle adından söz ettiren Neo ise günü %0.82’lik artışla sürdürüyor.

neo 1

Türkiye’de bitcoin,ripple,ethereum,stellar,neo alabileceğiniz güvenli platform: www.koinmarketi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir