Başlığım
Başlığım
Haberler

Kripto Paralar 2018 Yılında 6 Kat Değerlenebilir

Amerikan araştırma şirketinin 2018 yılı için hazırladığı grafik sosyal medya kullanıcıları tarafından emtiaların (kripto para) yükseleceği yönünde algılandı.

Amerikan sermaye düzenleme kuruluşu tarafından lisanslı bir şirket olan DoubleLine kripto para, alltın, dolar vb. gibi emtiaların durağan seviyeden yükseliş ivmesine gireceğini düşünüyor.

Yayınlanılan rapor sonrası özellikle şirket müşterilerinin ve bazı yatırımcılarının halihazırda borsa’dan çıkıp değerleneceği düşünülen kripto paralara yatırım yapmaya başladıkları söylenmekte. Özellikle avrupa ve amerika kıtasında yaşayan refah seviyesi yüksek toplumların kripto paralara geçen yıl yaşanan yükseliş sonrası yatırım yapamamanın oluşturduğu agresif yatırım isteği bulunmakta. Almanya merkez bankası başkanı önümüzdeki kısa dönemde Avrupalıların daha fazla kripto para yatırımı yapacağını açıklayarak göstergelerin yatırımın yükseldiği yönünde ilerlediği düşüncesini ortaya koydu.

Kripto para yatırımcılarının özellikle sahte ico’lara para yatırarak milyonlarca dolar zarar etmeleri, kripto para sektöründe tedirginliğe yol açmakta. Ancak bu durumun yüzmilyonlarca dolar hacmi bulunan kripto paraların güvenini sarsamayacağı aşikar.

Zira çok kısa bir süre içerisinde blockchain dünyasından çıkan kripto paraların büyük küresel şirketlerle anlaşmalar imzalayarak projeler üretmesi şirketler ve yatırımcılar tarafından kripto paraların yıl içerisinde en az 6 kat artacağı düşüncesini oluşturmakta.

DoubleLine’ın yayınladığı rapor görseli:

bitcoin rapor

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir