Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Kore Bitcoin’i Engellemek Gündemimizde Değil

Kore Başbakanı Bitcoin'i Engellemek Gündemimizde Değil

Kripto para borsalarını kapatmak “Ciddi bir öneri değil” diyen Güney Kore Başbakanı, kripto para alışverişini engellemenin ciddi bir husus olmadığını vurguladı.Açıklamasına, Kore regulator’lerin hala bu seçeneği düşünüp seçmediğini pazardaki karışıklıkları temizlediğini ekledi.

Borsaları kapatmak için ciddi bir önlem almıyoruz.

Güney Kore Başbakanı Lee Nak-yeon, muhalefet partilerin salı günü düzenlemiş olduğu Ulusal Meclis  toplantısında  kripto paralarla ilgili politikaları konusunda soruları yanıtladı.Yerel basında çıkan haberlere göre Dailian, ” Dijital paraları düzenleme sırasında bakanlıklar arasındaki karışıklıklar yüzünden hükümete sert bir eleştiri yapıldı.” dedi.

Edaily, hukuki hususların yanı sıra, kripto para borsalarını kapatmanın “çok fazla tartışma  ve zaman alacağını” açıkladı ve “Piyasayı  kötü yönde etkileyeceğini düşünüyorum” dedi.

Parlamento üyesi Ha Tae-keung açıklamasında, “Hükümetin kripto para ile ilgili iyi niyetini anlıyorum, ancak politika çok amatör.Halkın acısını iyileştirmesi gereken hükümet, acıyı yoğunlaştırdı.” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Strateji ve Finans Bakanı Kim Dong-yeon kısa bir süre önce Edaily’nin  bir radyo görüşmesinde “Yakın gelecekte hükümet  tutarlı ve kapsamlı bir pozisyonu uygun bir şekilde ortaya çıkaracaktır” dedi.

Kaynak:bitcoin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir