Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin

Kamboçya’da Bitcoin Çılgınlığı

kamboçya bitcoin çılgınlığı

Bir çok insana göre Kamboçya insanların rahatça bitcoin ve diğer kripto para birimi ticaretini yapabilecekleri ideal bir ülke değil. İç karışıklıklarla boğuşan ülkede insanların aksine her geçen gün ilginin arttığı ilginç bir kripto para kültürü bulunmakta.

Kamboçya’daki bitcoin çılgınlığı kripto paraya ilk günlerde yatırım yapıp cüzdanlarını ve hesaplarını unutan insanların mücadeleleriyle başladı. Kayıp cüzdan sorunu yalnızca kamboçya’ya ait olmasada şu anda ülkede kesinlikle artan bir kripto para çılgınlığından bahsedebiliriz.

Kamboçyalıların çoğu bitcoin’i bir yatırım aracı olarak görselerde gün geçtikçe yerel halkın telegram ve facebook gruplarında blockchain teknolojisine ait fikirlerin ve yeni olası girişimlerin konuşulduğu grupları doldurması gözden kaçmıyor.

Ortaya çıkabilecek Kamboçya’ya ait bir coin için söylentiler dolaşsada, Kamboçya Merkez Bankası insanları devamlı bitcoin konusunda uyarıyor.

Savaşın ve karışıklığın eksik olmadığı ülkede bankaların kendilerine yaptıkları uyarıları umursamayan bitcoin yatırımcıları ” Kripto para yasaklarıyla alakalı bazı vatandaşlarımız devlet yetkililerine şikayetler yapmakta ancak biz Kamboçya’da insanların tüm şahsi eylemlerinden yalnızca kendilerinin sorumlu tutulmasını istiyoruz”

Kamboçya Merkez Bankasının şimdilik kripto paralar konusunda agresif bir tepki verip vermeyeceği bilinmesede kamboçya halkı insanların yatırım eğilimlerin önünde otoritenin duramayacağına inanıyor.

Kamboçya halkı kripto para birimi yatırımı yaparak daha iyi şartlarda yaşam sürdürmeyi hayal etmekte. Konu hakkında hükümet ve banka yetkililerinin kendilerine saygı duymasını beklemekteler.

Kaynak:TheMerkle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir