Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
blockchain Haberler

İspanya’dan Blockchain Tabanlı Şirketlere Vergi İndirimi

İspanya Blockchain Tabanlı Şirketlere Vergi İndirimi

Bloomberg, 15 Şubat tarihli toplantısında, İspanya Halk Partisi Blockchain teknolojisini kullanan şirketlere vergi indirimleri getiren bir yasayı düşünüyor.

Tasarıyı hazırlayan milletvekili Teodoro García Egea, Bloomberg’e yasanın bu yıl hazır olması gerektiğini söyledi. García Egea, Blockchain tabanlı şirketlerin İspanya’ya getirilmesinin, finanstan sağlığa kadar işletmeyi tüm endüstriler arasında teşvik edeceğini de ekledi.

García Egea, Bloomberg’e verdiği demeçte, İlk Madeni Para Teklifleri (ICO) için “cazip” düzenlemelerle ilgili daha fazla mevzuatın da muhtemelen işlerde olduğunu söyledi.

“Avrupa’nın en güvenli sistemini ICO’ya yatırım yapmak için kurmak istiyoruz.”

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy önderliğindeki Halk Partisi, küçük 3D basım için vergi iadelerini veya büyük veri şirketleri fatura sistemine dahil edebilir. García Egea’ya göre, mevzuat kripto para yatırımlarını regulator’lere bildirmek için asgari bir eşik de içerebilir.

Bloomberg, İspanya’nın piyasa menkul kıymet denetleyicisinin, kripto yatırımcıları korumak için düzenlemeler doğrultusunda çalıştığını bildirdi.

Avrupa Birliği (AB) ‘deki regulator’lerin tamamı birlik olarak, ICO’lar ve kripto para yatırımları için kolay düzenlemeler yapma fikrine açık değiller. Bir AB düzenleyici organı, kripto para yatırımının “son derece riskli” olduğunu belirtmişti.

Kaynak:Cointelegraph

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir