Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

IMF’den Kripto Para Düzenlemeleri Kaçınılmaz

IMF'den Kripto Para Düzenlemeleri Kaçınılmaz

Uluslar Arası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, kripto para birimleri üzerindeki uluslararası düzenleyici önlemlerin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Küresel finansal istikrarını teşvik etmeyi amaçlayan uluslararası organizasyonun genel müdürü olan Lagarde, IMF’nin kripto para birimleri üzerindeki endişelerinin büyük ölçüde yasadışı finansal faaliyetlerde ve potansiyel kullanımlarından kaynaklandığını söyledi.

CNNMoney ile 11 Şubat’ta yaptığı röportajda şunları söyledi: Kara para aklama ve terörizmin finanse edilmesine karşı durmamız gerekiyor ve bu da bu yöndeki çalışmaya olan kararlılığımızı güçlendirecektir.

Büyük ölçüde Lagarde’nin kripto paralar ile ilgili yorumları  kamuoyunun görüşleri ile uyumlu olsa da, IMF’nin kripto paraları yasadışı kullanımını önlemeye daha aktif olarak dahil olma yönünde hareket edebileceğini gösteriyor.

Lagarde, defalarca kripto para birimlerinin ciddiye alınması gerektiğini ve dünya çapındaki düzenleyiciler arasında küresel işbirliği çağrısında bulunduğunu belirtti. Sınır ötesi finansal suçlarda kripto para kullanımı ile ilgili endişelerini dile getirme konusunda yalnız değil.

Geçen hafta, Fransa ve Almanya’dan üst düzey yetkililer, G20 ülkeler grubunun gelecek ay yapılacak zirveden önce kripto para birimleri ile ilgili işbirliği önergelerini görüşmesi için çağrıda bulunmuştu.

Kaynak:Coindesk

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir