Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Hindistan’da Vergi Tekrar Gündemde

Hindistan'da Vergi Tekrar Gündemde

Hindistan Gelir Vergisi Dairesi geçtiğimiz günlerde 100.000 kripto para yatırımcısına bildirimde bulundu.

Hintli kripto para yatırımcıları vergi kaçakçılığıyla suçlanıyor

Hindistan Vergi Dairesi, kripto para yatırımı yapan 100.000 kişiye ihbar gönderdi.Geçtiğimiz günlerde New Delhi’de konuşma yapan Hindistan’ın Merkezi Vergi Dairesinden Başkan Sushil Chanda, “kripto para yatırımcıları yatırım yaparak kazandıkları gelirleri beyan etmedikleri için kar yaptığı sırada bunu devlete vergisini vermekle yükümlüdür.Bu sebeple herkesin vergiye tabi olduğunu düşünürsek onlara vergi bildirimi gönderiyoruz.” dedi.

Gelir Vergi Dairesi Başkanı, yürürlükte olan vergi kaçakçılığının ne boyutta olduğu öğrenebilmek için ülkedeki kripto para borsalarına geniş çapta anket yaptığını açıkladı.

Chandra, “Pek çok insanın yaptığı yatırımların ne anlama geldiğini bilmediklerini saptadık” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Hindistan GGM’yi(Gelir Vergisi Genel Müdürlüğü) bilgilendirdik onlar da yatırımcılara bildirim gönderiyor ve böylece vergilendirilecekler.”dedi.

Hindistan, Kripto Para Birimlerini “Ödeme Sistemi” Olarak Kullanmaya Başladı

Maliye bakanı Arun Jaitley’nin geçen haftaki görüşlerini tekrar teyit eden Garg, hükümetin kripto paraları  bir ödeme aracı olarak kullanılmasını öngördüğünü vurguladı ve “Hükümet bunu resmi olmayan bir ödeme sistemi olarak kabul edecek” dedi.

Kaynak:bitcoin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir