Başlığım
Başlığım
Bitcoin blockchain Ethereum Haberler Kripto Para Litecoin Ripple

Güney Kore’de Kripto Paraların Özgürleşmesi İçin 120.000 İmza

Güney kore bitcoin'i istemiyor

Güney Kore’de kripto para ticaretini yasaklamak için atılan adımlar popüler direnişle karşılandı.

Güney Kore Adalet bakanı Park Sanki, kripto para ticaretini yasaklayan yasa teklifini tek taraflı olarak ilan ettikten hemen sonra tepkilerle karşılandı. Park’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra, sayısız hükümet görevlisi ve bakanlık yetkisi bu açıklamayı sürpriz ve şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti.

Yasa hakkında söylentiler yayıldıkça Güney Kore’de 120.000’den fazla kişi yasa karşıtı dilekçe imzaladı. Seoul Üniversitesinde bir ekonomi profesörü ” Tüm kripto para ticaretini yasaklamak, hükümetin işler ters gitmeye başladığında olacak olanlardan korktuğunu gösterdi.”

Güney Kore hükümetinin kararı sonrası bitcoinin küresel fiyatı ortalama 13.900 dolardı. Güney Koreli vatandaşların kripto para ticareti eğillimleri konusunda herhangi bir fikir belirtmek zor, ancak geçen yıl bitcoin ülke borsalarının çoğunda önemli miktarda hacim yaptı.

Şimdilik, Güney Kore hükümetinin elinde bir ikilem olduğu açık.

Yonsei Üniversitesi psikoloji profesörü “Basitçe söylemek gerekirse, Güney Kore hükümeti yasanın ters tepmesi durumunda oluşacak olan politik sorunlardan çekiniyor.Pratik anlamda, Güney Kore hükümetinin bazı siyasi hususları dikkate alması gerekiyor.Hükümet başarısızlığa uğradığından dolayı artan sorunlarla kendisine desteğini kaybederse, insanlar hükümeti suçlayacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir