Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Güney Kore Maliye Bakanı Blockchain Devrim Yapabilir

Güney Kore Maliye Bakanı Blockchain Devrim Yapabilir

Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-yeon ekonomik görüşmeler için Çin’e yaptığı ziyareti sırasında Güney Kore merkezli Yonhap haber ajansına yaptığı açıklamada “Blockchain teknolojisi dünyayı değiştirebilir ve yeni bir devrim yapabilir.” dedi.

Yeon, Çin Halk Bankası yöneticisi Zhou Xiaochuan ile yaptığı görüşmede Çin ile Blockchain teknolojisi konusunda daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini söyledi.

Kore’nin bir başka haber sitesi olan Chosun’a göre, Yeon Güney Kore Maliye Bakanlığının ülkedeki kripto para birimlerine yasak veya kısıtlama yapma planları bulunmadığını tekrarladı ve ek olarak “Blockchain teknolojisi, dördüncü sanayi devrimi için önemli bir teknolojik gelişmedir bu nedenden dolayı  bakanlık, kripto para piyasasını düzenleyen tedbirli bir yaklaşımda bulunacaktır. Aldatmaya yönelik kripto para birimleri vakaları için bakanlık sıkı düzenlemeler uygulayacaktır.”dedi.

Yeon, “Bazı kişiler kripto paraların Blockchain teknolojisini kullanmasına gerek kalmadığını düşünüyor ancak biz hala ikisinin ayrılmaz bir biçimde birbirlerine bağlı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Açık kaynak kodlu Blockchain ağları, kripto para birimlerine teşvik için önemlidir.

Yeon’un Blockchain ve kripto para birimleri hakkındaki olumlu yorumları, kripto para birimleri ticaretine yönelik genel bir kripto yasağı korkusu ile aynı zamana gelmesi yeni yatırımcıların kripto paralara ılımlı yaklaşacağı olarak ön görülebilir.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir