Başlığım
Başlığım
Haberler

Güney Kore Kripto Para Borsalarını Kapatmayacağını Açıkladı

kripto para yasağı

Güney Kore maliye bakanı, hükümetin kripto para ticaretiyle beraber kripto para borsalarını kapatma planınlarının olmadığını açıkladı. Çinde yaşanılan kripto para regülasyonu tartışmalarıyla piyasada oluşan paniğin ardından ilk resmi açıklama geldi.

Resmi yetkililere göre, kripto para ticaretini yasaklamak yerine hükümetin acil olarak kripto para işlemlerini düzenlemek için incelemelere başlaması gerekiyor.

Reuters tarafından yapılan açıklamada, Güney Kore’nin maliye bakanı Kim Dong-Yeon şunları söyledi:

Kripto para ticaretini yasaklamak yada baskı kurmak gibi niyetimiz asla yok.

Geçtiğimiz haftalarda adalet bakanlığı önerisiyle tartışılan düzenleme söylentileri toplumsal baskı nedeniyle ters tepti. Vatandaşların ticari faaliyetlerine kısıtlama getirilmeyeceğinin açıklanmasıyla özellikle Ethereumun değerlenmesi beklenmekte zira Ethereum faaliyetlerinin hatrı sayılır bir yüzdesi Güney Kore’de gerçekleşiyor.

Bu ay yapılan radyo oturumunda, Güney Kore Ekonomik Rekabeti Düzenleme Kurumu Başkanı, hükümetin bu tür önlemleri almasının yasadışı olduğunu belirterek:

” Kripto para ticaretini engellemek kanunlara aykırıdır” demişti.

Geçtiğimiz ay kripto paraların negatif yönlü etkilenmesine sebep olan spekülasyonun bitmesiyle coinlerin değer kazanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir