Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

Golem Coin Nedir? Golem Coin Ne İşe Yarar?

golem coin logo

Golem Coin, günümüz teknoloji severleri için ayrı bir yeri olan Golem tarafından kurulmuştur. Golem Coin’i anlatmadan önce kesinlikle Golem’den bahsedilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Golem, dünyamızı bambaşka boyutlara getiren bilgisayarların süper olanlarını yapıyor ve insanların hizmetine sunuyor. Şirketler, insanlar hatta devletler bu hizmetten yararlanıyor ve Golem’in sunduğu bilgisayarlar bir süre bu şirketlerin vs. hizmetinde kalıyor. Bunu şöyle özetleyebiliriz: Süper Bilgisayarlar için AirBnb, Golem evrensel ve açık kaynaklı merkezi olmayan bir süper bilgisayar ağı tasarladılar. Dünyadaki herkes, tamamlamak istedikleri görevler için bu bilgisayar kaynaklarına erişebilecek. Bu çok farklı bir yaklaşım fakat merkezi olmayan rotayı ele geçirmenin çok fazla yararı var.  Projenin amacı ise merkezi olmayan yeni süper bilgisayarları tamamen yeni bir tarzda üretmek ve belirli bir yerde herhangi bir donanım bulunmadığından, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Golem’in bilgi işlem kapasitesine katkıda bulanabilmesini sağlamak.

Projenin ana hedefi, tüm dünyada kullanılmayan CPU-GPU gücünü bir ağda birleştirmek ve yüksek hesaplama gerektiren işleri çok hızlı bir şekilde yapabilecek bir süper bilgisayar geliştirmek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir