Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin Haberler

Goldman Sachs , Bitcoin’e İnanıyor

goldman sachs bitcoin raporu

95 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, bitcoin’in küresel finans piyasasındaki yeni altın olduğuna inanıyor.

Goldman Sachs analisti Zach Pandl, banka müşterilerine gönderdiği raporunda, düzenlenmiş parasal sistemlerin ve mevcut bankacılık altyapılarının gittikçe artan memnuniyetsizliğinden ötürü bitcoin’in hızlı yükselişinin tetiklendiğini belirtti.

Kripto kurların olgunlaşarak önemli bir varlık sınıfına dönüştüğü uzun vadede, bitcoin gibi dijital para birimlerinin düşük getiri sağlayacağına, ancak altın ve diğer güvenli cennet varlıkları gibi yüksek istikrar seviyelerini koruyacağını dile getiren Pandl, “Kısa süre önce yüksek getirilerine rağmen, para olarak kripto para birimlerinin uzun vadede beklenen getirisinin düşük olması gerektiğini vurgulamalıyız. Dijital para birimleri, hedge, benzeri varlıklar, altın veya diğer bazı metaller gibi düşünülmelidir. ”

Bununla birlikte, Pandl, bitcoin fiyat trendine ve kripto para pazarının büyüme oranına olumsuz bir bakış açısı getirerek, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ve Charles Hoskinson gibi şifreleme piyasasında uzman olan insanların duygularını paylaştığını belirtti.

Aralık ayında Buterin şunları söylemişti:

“Kripto para piyasa değeri bugün 0,5 trilyon dolara ulaştı. Ama kazandık mı? Ne kadar sansüre karşı ticaretimizi etkinleştirebildik? Kusursuz kullanıma sahip kaç dap oluşturduk?”

Pandl’ın çalışmasının sonunda kripto para pazarını  “klasik spekülatif balon” olarak tanımlaması ise dikkat çekici.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir