George Soros Bitcoin Ve Kripto Para Yatırımı Yapacak

George Soros bitcoin ve kripto para yatırımı ve ticareti yapmaya başlıyor. Dünya üzerindeki gizemli el olarak bilinen George Soros, bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım için kolları sıvadı. Macar-Amerikan...
george soros bitcoin

George Soros bitcoin ve kripto para yatırımı ve ticareti yapmaya başlıyor.

Dünya üzerindeki gizemli el olarak bilinen George Soros, bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım için kolları sıvadı. Macar-Amerikan yatırımcı görünüşe kendi şirketi aracılığıyla kripto para ticareti işine girmeyi planlıyor.

George Soros Bitcoin Hakkında Fikrini Değiştirdi mi?

Soros’un sahibi olduğu Bloomberg’e göre, Soros Fon Yönetimi, son birkaç ayda kripto para ticareti yapmak için adımlar atmakta. Ancak bu tam açıklanmayan “konuyu bilen insanlar” konu hakkında yorum yapmıyor.

New York merkezli şirketten çıkan söylentilere dayanarak Soros’un bu konudaki yatırım hazırlığı 25 Ocak’ta Dünya Ekonomik Forumunda söylediği sözleri akıllara getiriyor:

“Büyümekte olan diktatörlüklerin bir maşa olarak kullanacağı kripto paralar sanıldığının aksine balondur”

Soros’un bu çıkışından sonra kripto para ödeme yöntemini kabul eden en büyük e-ticaret oluşumlarından overstock.com’un çoğunluk hissesini alması açıkçası biraz şaşırtmıştı. Ek olarak overstock’un planları arasında kripto para ticareti yapmakta var.

Soros’un Dünya Ekonomik Forumu’ndaki anti-kripto söyleminden sonra bu kadar hızlı bir dönüş yapmasını merak edenlerin sayısı hiç az değil.George Soros kripto para hakkında:

“Bitcoin bir para birimi değildir, çünkü bir para birimi günde% 25 oranında dalgalanırsa, örneğin işçilerin ücretlerinin ödenmesi imkansız hale gelebilir”

Soros, Birleşik Krallık’taki 1992 Kara Çarşamba olarak adlandırılan ekonomik krizde 10 milyar dolarlık Pound sterlin ile 1 milyar dolarlık kar elde etmişti. Konuyla alakalı Fransız mahkemesi Soros’u 10 yıl sonra suçlu buldu ve kendisine 2.2 milyon avro para cezası verdi.

Bununla birlikte, geçmişte finansal ilişkilerine bakılmaksızın, Soros’un şu anda kripto paralarla ilgilenmesi kurumsal açıdan yatırım yapacağının göstergesi olabilir. Soros yatırımlarıyla kripto para dünyasına hareketlilikte getirecektir.

Ayrıca bunları okumak isteyebilirsiniz: Kripto Para Zengini 5 Kişi 

Kategoriler
Bitcoin
Bir Yorum
 • Rockefeller Ailesi Bitcoin Yatırımı Yapıyor – Bitcoin,Ripple,Blockchain,Kripto Para Haberleri – Haberico.com
  8 Nisan 2018 at 00:49
  Yorum yap

  […] George Soros Bitcoin Ve Kripto Para Yatırımı Yapacak […]

 • Yorum yap

  *

  *

  BENZER HABERLER

  • bitcoin 4 yıl içinde

   Bitcoin 4 Yıl İçinde 250.000$

   Bitcoin(BTC) 4 Yıl İçinde 250.000$ Intelligence Squared ABD’de yaptığı konuşmasında, Manhattan Enstitüsü’nün Adam Smith Society ile haftasonu boyunca ortaklaşa yaptığı tartışmada konuşan Draper, Skype, Tesla ve Hotmail’deki ilk yatırımlarıyla...
  • bitcoin cash son sürat

   Bitcoin Cash (BCC) Son Sürat

   Bitcoin Cash (BCC) Son Sürat Merhaba sevgili okurlar; Bitcoin Cash herkesin bildiği üzere Bitcoin’den çatallaşma ile oluşan bir coindir. Başka örnekler verecek olursak Bitcoin Atom, Bitcoin Private gibi coinlerde...
  • market hacmi artıyor bitcoin düşüyor

   Bitcoin Dominance Düşüyor Market Hacmi Büyüyor

   Bitcoin Dominance Düşüyor Market Hacmi Büyüyor Merhaba sevgili okurlar; Market hacmi büyümesi son sürat devam ediyor. 400 milyar dolar seviyelerine kadar ulaşan market hacmi yatırımcıları güldürmeye devam ediyor. Bitcoin...
  • Bitcoin Almak İçin 4 Neden

   Bu yazımızda Bitcoin(BTC) almak için 4 nedeni sizler için hazırladık. İstikrarsız Ekonomide Bitcoin Ekonomik durum tüm dünyada istikrarsızdır, ancak bitcoin’in değeri ne borsa ne ulusal para birimleriyle güçlü bir...