Ethereum Geleceği Ne Olacak?

Ethereum Geleceği Ne Olacak? Ethereum ve Bitcoin arasındaki farklar ve Ethereum’un geleceği ne olacak? Ethereum Geleceği Henüz 24 yaşında olan Rus asıllı yazılımcı Vitalik Buterin tarafından geliştirilen Ethereum, 2 yıllık...
ethereum geleceği ne olacak?

Ethereum Geleceği Ne Olacak?

Ethereum ve Bitcoin arasındaki farklar ve Ethereum’un geleceği ne olacak?

Ethereum Geleceği

Henüz 24 yaşında olan Rus asıllı yazılımcı Vitalik Buterin tarafından geliştirilen Ethereum, 2 yıllık geçmişine rağmen oldukça büyük gelişim göstererek 30 Milyon Dolar piyasa değerine sahip oldu. Ethereum’un kitleler tarafından büyük ilgi görmesinin nedenini Bitcoin’den daha farklı alanlarda çözümler üretebiliyor olmasıyla açıklayabiliriz.

Bitcoin’e göre çok daha hızlı bir teknolojiye sahip olan Ethereum, bir blok oluşturma süresini 12 saniyeye kadar düşürmeyi hedefliyor. Bitcoin’de ise bu süre 10 dakika civarı.

Akıllı Sözleşmelere Destek

Blockchain altyapısına sahip olan Ethereum, taraflar arası akıllı sözleşme yapılabilmesiyle Bitcoin’e karşı büyük farklılık yaratıyor. Herhangi bir aracıya gerek duyulmadan belirli şartlarda yapılan anlaşmaları oluşturan akıllı sözleşmeler Etehreum ile birlikte daha güvenli bir ortam oluşturup masrafsız ve hızlı işlem kolaylığı ile kullanıcıların tercihini oluşturuyor. Örneğin iki taraf arası yapılan ticari bir alış-verişe karşı yapılan akıllı sözleşme, yüzlerce kişinin tanıklığıyla sorunsuz bir teslimat sağlayabiliyor.

Putin’in Desteği

Ethereum’un geniş bir coğrafyaya ulaşıp büyümesi için büyük destekler veren Rusya başkanı Putin, Ethereum’un gelecekte popülerleşmesi adına büyük rol oynuyor.

Büyük şirketlerle olan ilişkisi

Son olarak dünyaca ünlü Microsof,Intel,ING,Toyota,Samsung vb. şirketlerin Ethereum ile ilişki halinde oluşu diğer şirketlere referans olup Ethereum’un hangi konuma gelebileceğini gözler önüne seriyor.

Blockchain kullanım alanları nelerdir ? adlı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Ethereum
Bir Yorum
 • Ethereum Madenciliği Nedir ? Nasıl Yapılır ? – Bitcoin,Ripple,Kripto Para Haberleri – Haberico.com
  12 Nisan 2018 at 08:35
  Yorum yap

  […] Ethereum Geleceği Ne Olacak? […]

 • Yorum yap

  *

  *

  BENZER HABERLER