Başlığım
Başlığım
blockchain Haberler

Dubai Turizm İçin Blockchain’i Seçti

Dubai Turizm İçin Blockchain'i Seçti

Dubai yerel haber bülteni Arabian Business, 3 Mart bugün yaptığı açıklamada, Dubai 10x girişimiyle diğer dünya şehirlerinden 10 yıl önde olmak amacıyla Blockchain teknolojisini kullanarak sanal ticaretten işletmelere turistik bir pazara girdiğini bildirdi.

Dubai Turizm Blockchain Marketplace önümüzdeki iki yıl içinde, gezi planlamasına katılan tüm turizm organizasyonlarını Blockchain üzerinden bağlayarak, misafirleri şeffaf hale getirerek gerçek zamanlı fiyatlandırma ve Dubai’nin turist envanterinde seçim yapma olanağına ek oteller için bir dağıtım kanalı eklemeyi planlıyor.

Dubai Turizm Bakanlığı’nın basın açıklamasında bu yeni turist girişimini şöyle tanımlıyor:

Global tüketiciye daha geniş erişim sağlama ötesine geçme ve yurtiçi seyahat endüstrisini ekosisteme yeni katılımcılara ve yenilikçi yeni şirketlere açarak öteye gidiş, böylece daha yüksek ve daha hızlı ziyaretçi dönüşümü açısından Dubai’ye değer katacak.

Arabian Business’a göre Turizm Blok Zinciri piyasası küçük kuruluşlara, turist çekmek ve Dubai turizm alanındaki istihdamı artırmak için eşit fırsat sağlayacaktır.

Dubai Turizm Genel Müdürü Helal Saeed Almarri, Dubai 10x projesinin bir dizi yenilikçi fikri gerçeğe dönüştürerek “devlet hizmetleri için yeni bir gelişme evresi” başlatacağını söyledi.

Arabian Business, Dubai Turizm Blockchain Marketplace’in yeni girişimi uygularken hükümet denetçileriyle olan iletişimi sürdüreceğini belirtti.

Kaynak:Cointelegraph

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir