Cumartesi, 24 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Devlet Çalışanı Madencilikten Tutuklandı

Devlet Çalışanı Madencilikten Tutuklandı

Florida’nın Citrus Bölümü’nden (FDoC) bir devlet çalışanı, kripto para kazanmak için resmi bilgisayarları kullandığı iddiasıyla tutuklandı.

Tampa Bay Times’a göre, Florida Eyaleti Yasama Dairesi (FDLE), Florida’nın narenciye endüstrisini denetleyen devlet kurumu ajansı BT yöneticisi Matthew McDermott’u hapse attı.Sanık, beklemede tutulduğu ve kefaletinin 5000 dolar olarak belirlendiği bildirildi.

FDLE, McDermott’un bölümdeki bilgisayarları bitcoin ve litecoin de dahil olmak üzere kripto para madenciliği yapmak için kullandığını ve rapora göre büyük hırsızlık ve resmi görevi kötüye kullanma ile suçladığını iddia ediyor.

Soruşturmanın da ötesinde, şubenin hizmet faturasının Ekim 2017’den Ocak 2018’e kadar yüzde 40 oranında arttığını, kripto para birimi madenciliğinin yüksek işleme maliyeti nedeniyle önemli miktarda elektrik gerektirdiğini gösterdi.

FDLE, McDermott ‘un raporuna göre, ofis hesabına 24 tane grafik kartı satın aldığını da belirtti. GPU’lar, standart bilgisayar çiplerinden çok daha hızlı işlem kabiliyetleri göz önüne alındığında, kripto para birimi madenciliği için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Haberler, ABD’deki resmi çalışanların kripto paranın benimsenmesi için kamu kaynaklarının kullanılmasından yargılanan en son örneğini işaret ediyor.

Geçen hafta, ABD’nin Louisiana eyaletinin madencilik faaliyetine resmi kaynakları kullanarak yaptığı için eski personelini araştırmaya aldığını bildirildi.

Kaynak:Coindesk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir