Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Deutsche Bank Kripto Paraların Yakında Yasallaşacağını Öngörüyor

bitcoin yasal

Deutsche Bank’ın Baş Yatırım Ofisi Başkanı Markus Mueller kripto paraların beş ile on yıl arasında meşrulaşacağını düşünüyor.

İlk kez 29 Ocak Pazartesi günü Bloomberg ile yapılan röportajda Mueller, kripto para yatırımcılarını spekülatif olaylara karşı uyarırken, kripto para alanındaki işletmelerle birlikte çalışmak için sabırsızlandığını açıkladı.

Kripto paralar için güvenlik sorunları çözüldüyse kripto para birimlerini varlık sınıfı gibi değerlendirilebiliriz açıklaması yapan yetkili bitcoin için çalışmaları olduklarını belirtti.

Aralık ayında Bitcoinin değer kaybetmesini finansal piyasalar tarafından küçük bir düşüş olarak değerlendirilmesi konusunda uyarıda bulunan Deutsche Bank, Bitcoinin düşüşünün standart bir ivme içerisinde olduğunu açıkladı.

Deutsche Bank analisti Masao Muraki Ocak ayı ortasında paylaştığı bir notta “Bitcoin yatırımcıların dikkatini çekti” demişti.

Uzmanlar Almanya İsviçre gibi diğer ülkelerdeki tüketicilerin, kripto para birimleri konusunda geride kaldığını fark ettiklerinde ise çok kısa zamanda büyük yatırımlar yapacaklarını düşünüyor.

Bu ayın başlarındaki Dünya Ekonomik Forumu 2018’de , Alman Merkez Bankası Başkanı, İngiltere ve ABD milletvekillerine  kripto para düzenlemesinin ortak uluslararası bir çabayla mümkün olabileceğini belirtti.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir