Perşembe, 22 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Çinde Kripto Para Borsaları Bloke Edildi

Çinde Kripto Para Borsaları Bloke Edildi

ICO’lar üzerindeki baskılar ve kripto para birimleri üzerindeki düzenlemelerin sıkılaştırılmasının ardından, Çin’in, kripto para ticaretini ilk başta yapmayı kolaylaştıran borsalar konusunda başka bir paniğe kapıldığı görülüyor.

Bitcoin’in fiyatı, Binance’deki  botlar nedeniyle hacklenmesi üzerine Binance’i alt üst satışları ve kripto para çekmeyi durdurmaya yönlendirdi ve fiyat hızla düşüşe geçti.

Buna ek olarak, Çin’de faaliyet gösteren bazı borsalar Cuma günü kendilerini çevrimdışı durumda buldular ve yatırımcılar hükümetin Çin halkına borsalara erişimini engellemeye dahil olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Engellemeye dahil olabilecekler arasında, tümü Çin yatırımcılarına çevrimdışı olarak gösterilen Binance, BitMEX ve Bitfinex var.

Günün erken saatlerinde Bitcoin’in fiyatı 8,513 $ gibi düşük bir fiyat seviyesine ulaştı ve o zamandan beri yaklaşık 9,000 $ ‘lık bir fiyata geri geldi.

Çin hükümeti ülkede fiili olarak kripto para alışverişini yasakladıysa da, tedbir çok belirsiz bir şekilde gerçekleştirildi.

İsimsiz bir avukat röportajında “Çin her şeyi öldürmeyecek, çünkü kripto paralar bir gün uluslararası olarak kabul görecek olursa, Çin bir gerileme yaşayacaktır. Bununla birlikte, hükümet, halkının ekonomik çıkarlarına zarar vermemek için kripto para birimini kullancak ”dedi.

Kaynak:cryptovest

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir