Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Cebelitarık ICO’ları Düzenlemeye Gidiyor

Cebelitarık ICO'ları Düzenlemeye Gidiyor

Cebelitarık Hükümeti ve Cebelitarık Mali Hizmetler  Komisyonu(GFSC) önümüzdeki haftalarda denizaşırı topraklar olan İngiltere’de ilk Madeni Para Tekliflerini diğer bir isimle ICO’ları düzenleyecek bir yasa taslağını geliştireceklerini açıkladı.

Milletvekilleri “Yeni yasa tasarısı Cebelitarık topraklarında kripto paraların tanıtılması, satılması ve dağıtımını düzenlenmeyi amaçlayacak, ICO’ları özel olarak geliştirilen ve yaygınlaşmasına olanak sağlayan ilk düzenlemeler olacak.”dedi.

Cebelitarık ICO yönetmeliklerinin başlıca özelliklerinden biri, “yetkilendirilmiş sponsorlar” kavramının tanıtılması olacak ve bunlar “açıklama ve mali suç kurallarına uyulmasından sorumlu olacak” GFSC’nin kıdemli danışmanlarından Sian Jones, şunları söylüyor:

Hükümet ve Finansal Hizmetler Komisyonu, Reuters haber ajansına verdiği demeçte: Üzerinde çalıştığımız yasa tasarısı, ICO’ların tokenleri satın alan herkese yeterli, doğru ve gerekli bilgileri sunmasını gerektiren açıklama kurallarını da belirleyecek.

Reuters’a göre 2016’da 100 milyar dolarla karşılaştırıldığında 2017’de dünya çapındaki ICO fon yatırımcılarına 3 milyar doları aşan güvence sağlandı. ICO pazarının bu hızla genişlemesi, Cebelitarık regulatorlerini harekete geçirmeye teşvik ettiği yönünde.

Hızla artan ICO sayısıyla GFSC yatırımcılara ICO fon toplama kampanyalarının “son derece riskli ve spekülatif” nitelikte olduğunu bildiren resmi bir bildiri yayınlamıştı

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir