Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Borsaların WeChat Hesapları Kapatıldı

Borsaların WeChat Hesapları Kapatıldı

Çinli regulatorler ülkede hizmet sunan kripto para borsalarının sosyal medya hesaplarını engellediklerini bildirdi.

Caixin bugün paylaştığı rapora göre, yetkililer popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’teki bazı borsaların hesaplarını kapattı.

Bir örnek olarak, OKEx kripto para borsasının WeChat’teki resmi hesabı engellendi.Önceki tüm bağlantlar gösterilirken şuan sadece bu bildirim gösteriliyor;

Platform, kullanıcı şikayetlerine göre gözden geçirildikten sonra ilgili yasaları ve düzenlemeleri ihlal ediyor olabilir. Hesap şu anda engellenmiş ve içerik mevcut değildir.

Şirket düzenleyicileri müdahaleleri reddetmesine karşın Caixin, WeChat sansürünün hala Çinli yatırımcılara kripto para hizmeti sunan platformlara sıkı gözetimin bir sonucu olduğunu doğruladı.

Eylül ayında Çin Halk Bankası tarafından açılan ICO yasağının ardından, OKCoin Çinde bulanan kripto para borsası platformunu denizaşırı bir yere taşımıştı.

WeChat Çinli yatırımcılara hala hizmet sunduğu için kullanıcılar arasında ticaret bilgilerinin paylaşılması açısından önemli bir iletişim kanalı haline geldi.

Şimdiye kadar Çinde deniz aşırı bir ticaret platformuna sahip olan huobi.com hala WeChat üzerinde işlevselliğini koruyor.

Caixin raporuna göre, düzenleyici kurumların yurtdışı kripto para borsalarının IP adreslerini de engellemeyi istiyor.

Kaynak:Coindesk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir