Blockchain Diğer Sektörleri Nasıl etkiliyor?

Blockchain’in iş ve teknolojiye dönüştürdüğü yollar alarm veriyor.Sadece bir yıl öncesine baktığımızda kripto paraları ve Blockchain’i erken keşfeden yatırımcıları kendine çekmişti.Çok az kabul eden yerler var ancak teknoloji gelişmeye...
Blockchain Diğer Sektörleri

Blockchain’in iş ve teknolojiye dönüştürdüğü yollar alarm veriyor.Sadece bir yıl öncesine baktığımızda kripto paraları ve Blockchain’i erken keşfeden yatırımcıları kendine çekmişti.Çok az kabul eden yerler var ancak teknoloji gelişmeye devam ediyor.Aslında, birçok endüstriyi daha verimli hale getiriyor.Bu teknolojiden yaratılan girişimleri ve kar sağlayan kişileri içeriyor.Ayrıca, Blockchain çoğu şirketin çok hızlı, çok güvenli ve çok etkili olmasına yardımcı oluyor.

Yapay Zeka

Değer söz konusu olduğunda verilerin yeni olduğunu söylemek bir sır değildir.Blockchain endüstrileri nasıl daha etkili hale getirdiğinin örneklerinden biride Google ve Facebook gibi şirketlerin Gmail ve Messenger gibi ücretsiz servisler sunmasıdır.Ek olarak bu hizmetler kendi kullanıcılarının hareketlerini yine kendi yapay zeka algoritmalarında kullanmaktadırlar.

Örneğin, Gmail kullanıcıların spam etiketlerine izin verir bu nedenle algoritmalarını eğitmekte kullanılması için bir fırsat yakalarlar.Dil programlarını eğitmek ve geliştirmek için ise Messengerdaki yazışmalar izlenir.

Ancak bu şirketlerin çizgilerinin kesiştiği bir yer vardır ki o da verileri kendi sunucularında toplar, kullanır, saklarlar.Bu şekilde kullanımlarında başka hiç bir yapay zeka modeli bu verilerden faydalanamaz.Değeri yaratan kullanıcılar olaydan habersizken bu şirketler milyarlarca dolar kazanır.

Synapse

Bir Blockchain girişimi olan Synapse dünyanın ilk merkezi olmayan veri ve yapay zeka marketini yarattı.Bu girişim sayesinde yapay zeka algoritmaları öğrenebilir ve kendilerini geliştirebilirler.Kendilerine veri ekleme yetenekleri vardır.Bu nedenle otonom sistemler ve makine öğrenimini sağlayabilirler.Güçlü ağ, bilinen katılımcıları bir araya getirecektir.

Synapse dönüm noktasının ilerisinde olup yapay zeka endüstrisinin önemli bir parçası olmak için çabalıyorlar.Sektörde ise 2025 yılına kadar %56 oranında (Bileşik yıllık büyüme oranı göre) artması bekleniyor.

Sağlık Hizmeti

Mevcut Amerikan sağlık endüstrisinin durumu tek kelimeyle özetlenebilir: Verimsizlik.Aslında, Amerika sağlık hizmetlerine diğer ülkelere göre daha fazla harcama yapıyor ancak yapılan harcamanın yanında gösterilen çok az.Şuan ise Blockchain, bu sektörü daha verimli hale getiriyor.

Tıbbi verilerin depolanması ve paylaşılması mevcut Sağlık Kayıtları (EHR), parçalanmış, güvensiz ve verimsizdir.Bu kayıtları bulmak için önemli zaman ve kaynak gerektirir.Bu nedenle doktorun en iyi tedaviyi uygulaması zorlaşır.

İris

Şu anda, İris ağı endüstriye değer katmaya çalışıyor.Blockchain teknolojisini kullanan iris hastalara ve araştırmacılara verileri Blockchain ağına yüklemelerini sağlar.Her katılımcı, dünya çapında her an zaman damgalı güvenli bir veri depolama alanına erişebilir.

 

Kategoriler
Genel
Bir Yorum
 • Ayı Sezonunun Sonu , Boğa sezonunun Başlangıcında mıyız ? – Bitcoin ve Altcoin Haberleri – Haberico
  15 Nisan 2018 at 23:24
  Yorum yap

  […] Genel Blockchain Diğer Sektörleri Nasıl etkiliyor? […]

 • Yorum yap

  *

  *

  BENZER HABERLER

  • ripple almak

   Ripple Almak İçin 4 Neden

   Bu yazımızda kripto para dünyasının demirbaşlarından Ripple’ının  bazı özelliklerini sizler için hazırladık. İlk olarak Ripple (XRP) nedir?  Ripple 2012 yılında bir ödeme ağı olan RippleNet ile birlikte, merkezi olmayan...
  • iota eski günlerdeki gibi

   Iota Eski Günlerine Dönüyor

   Merhaba sevgili okurlar; Belki de bir çoğunuz kripto dünyasına Iota’nın bir kaç günde 20 centten 5.20 Dolar olmasıyla tanıştınız. Şahsen kripto piyasasına Iota sayesinde giren çok fazla insan tanıyorum....
  • vechain nedir

   VeChain Coin Nedir ? VeChain Coin Ne İşe Yarar ?

   VeChain Coin Nedir ? VeChain Coin Ne İşe Yarar ? VeChain, genel bir ifade ile günlük yaşantımızda kullandığımız her türlü ürünün bilgisine ulaşmamızı sağlayan blockchain tabanlı bir teknolojidir. Ne...
  • Pundi x nedir

   Pundi X Nedir ? Pundi X Ne İşe Yarar ?

   Pundi X, kripto paraya merak salmış ve satın almak isteyen sokaktaki herhangi bir vatandaşın kolayca kripto para satın almasını sağlayan bir oluşumdur. Örnek vererek açıklamamız gerekirse, bir bireyin marketten...