Blockchain Diğer Sektörleri Nasıl etkiliyor?

Blockchain’in iş ve teknolojiye dönüştürdüğü yollar alarm veriyor.Sadece bir yıl öncesine baktığımızda kripto paraları ve Blockchain’i erken keşfeden yatırımcıları kendine çekmişti.Çok az kabul eden yerler var ancak teknoloji gelişmeye...
Blockchain Diğer Sektörleri

Blockchain’in iş ve teknolojiye dönüştürdüğü yollar alarm veriyor.Sadece bir yıl öncesine baktığımızda kripto paraları ve Blockchain’i erken keşfeden yatırımcıları kendine çekmişti.Çok az kabul eden yerler var ancak teknoloji gelişmeye devam ediyor.Aslında, birçok endüstriyi daha verimli hale getiriyor.Bu teknolojiden yaratılan girişimleri ve kar sağlayan kişileri içeriyor.Ayrıca, Blockchain çoğu şirketin çok hızlı, çok güvenli ve çok etkili olmasına yardımcı oluyor.

Yapay Zeka

Değer söz konusu olduğunda verilerin yeni olduğunu söylemek bir sır değildir.Blockchain endüstrileri nasıl daha etkili hale getirdiğinin örneklerinden biride Google ve Facebook gibi şirketlerin Gmail ve Messenger gibi ücretsiz servisler sunmasıdır.Ek olarak bu hizmetler kendi kullanıcılarının hareketlerini yine kendi yapay zeka algoritmalarında kullanmaktadırlar.

Örneğin, Gmail kullanıcıların spam etiketlerine izin verir bu nedenle algoritmalarını eğitmekte kullanılması için bir fırsat yakalarlar.Dil programlarını eğitmek ve geliştirmek için ise Messengerdaki yazışmalar izlenir.

Ancak bu şirketlerin çizgilerinin kesiştiği bir yer vardır ki o da verileri kendi sunucularında toplar, kullanır, saklarlar.Bu şekilde kullanımlarında başka hiç bir yapay zeka modeli bu verilerden faydalanamaz.Değeri yaratan kullanıcılar olaydan habersizken bu şirketler milyarlarca dolar kazanır.

Synapse

Bir Blockchain girişimi olan Synapse dünyanın ilk merkezi olmayan veri ve yapay zeka marketini yarattı.Bu girişim sayesinde yapay zeka algoritmaları öğrenebilir ve kendilerini geliştirebilirler.Kendilerine veri ekleme yetenekleri vardır.Bu nedenle otonom sistemler ve makine öğrenimini sağlayabilirler.Güçlü ağ, bilinen katılımcıları bir araya getirecektir.

Synapse dönüm noktasının ilerisinde olup yapay zeka endüstrisinin önemli bir parçası olmak için çabalıyorlar.Sektörde ise 2025 yılına kadar %56 oranında (Bileşik yıllık büyüme oranı göre) artması bekleniyor.

Sağlık Hizmeti

Mevcut Amerikan sağlık endüstrisinin durumu tek kelimeyle özetlenebilir: Verimsizlik.Aslında, Amerika sağlık hizmetlerine diğer ülkelere göre daha fazla harcama yapıyor ancak yapılan harcamanın yanında gösterilen çok az.Şuan ise Blockchain, bu sektörü daha verimli hale getiriyor.

Tıbbi verilerin depolanması ve paylaşılması mevcut Sağlık Kayıtları (EHR), parçalanmış, güvensiz ve verimsizdir.Bu kayıtları bulmak için önemli zaman ve kaynak gerektirir.Bu nedenle doktorun en iyi tedaviyi uygulaması zorlaşır.

İris

Şu anda, İris ağı endüstriye değer katmaya çalışıyor.Blockchain teknolojisini kullanan iris hastalara ve araştırmacılara verileri Blockchain ağına yüklemelerini sağlar.Her katılımcı, dünya çapında her an zaman damgalı güvenli bir veri depolama alanına erişebilir.

 

Kategoriler
Genel
Bir Yorum
 • Ayı Sezonunun Sonu , Boğa sezonunun Başlangıcında mıyız ? – Bitcoin ve Altcoin Haberleri – Haberico
  15 Nisan 2018 at 23:24
  Yorum yap

  […] Genel Blockchain Diğer Sektörleri Nasıl etkiliyor? […]

 • Yorum yap

  *

  *

  BENZER HABERLER

  • Bitcoin nereye gidiyor güncel durum

   Bitcoin Nereye Gidiyor ? Güncel Durum

   Merhaba Sevgili Haberico okuları; Piyasayı takip eden herkes gibi siz de sıkıcı durumdan muzdaripsiniz değil mi ? Şu an piyasada hakim olan karamsar bir dalga var ve kim ne...
  • EOS Mainnet'i İkinci Günden Patladı

   EOS Mainnet’i İkinci Günden Patladı

   Merhaba Haberico Okuları; Eos henüz 2 gün önce yeni mainnete geçmişti. Bugün ise teknik bir arıza sebebiyle bütün Eos blockchaini kullanılmaz hale geldi ve durdu. UTC 9.56’da mainnet durduruldu....
  • Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

   Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

   IMF: Kripto paralar insan evriminin yeni bir safhası olabilir.Uluslararası Para Fonu, kripto paraların geleceğini ilgi çekici buluyor. Nisan ayında IMF Genel Müdürü Christine Lagarde, kriptonun hükümet tarafından verilen bir...
  • Ripple Ortadoğuda Tekrar Yükseliyor

   Ripple Ortadoğuda Tekrar Yükseliyor

   Ripple’ın benimsenmesi Ortadoğuda yeni bir boyut kazandı.Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliği gibi ülkeler sınır ötesi havale için Ripple araçlarını kullanmak istediklerini açıkladılar.Suudi Arabistan parasal yetkilisi, ortaklığın ülkeye yılda...