Çarşamba, 21 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin Haberler

Bitmain ve Bitcoin Madencileri Kanada’ya Taşınıyor

bitcoin madencileri taşınıyor

Bitmain ve diğer kripto maden şirketleri Kanada yolcusu.

Reuters’in yayınladığı bir rapora göre, Çinli madencilik devi Bitmain Technologies,Çin hükümetinin kripto madencilerine uyguladığı baskılardan ötürü, Kanada’ya taşınmak için kolları sıvamış durumda.Çin şu anda kripto para madenciliğinin hali hazırda %70’ine ev sahipliği yapmakta.

Pekin hükümetinin herhangi bir resmi karar almamasına rağmen eylül 2017’de dijital para üretimini yasaklayarak kripto para ticareti yapılan platformları kapatması madencileri yeni arayışlara sürüklemekte.

Bitmain yetkilileri Kanada’ya taşınmaya hazırlanırken, şirket İsviçre’de ” Kripto Vadisi” adında şirket açtı.

Kanada hidro elektrik santrallerinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde 6.000.000 eve enerji verebilecek düzeyde 100 terawatt üretim fazlaları olduğunu belirten Hydro Quebec yetkilisi ” Dünyanın en büyük 5 kripto maden şirketi arasından en az 3-4’üyle ciddi görüşmelerimiz devam etmekte. Bazı büyük maden şirketlerinin 2019’un başlarında Kanada’da faaliyete geçmelerini bekliyoruz” dedi.

Reuters’in madencilik raporunda, kripto para madencileri için bir başka cazip yerin Manitoba bölgesi olduğu,kripto para madencilerinin olası yatırımlarla alakalı yerel yetkililerle görüşmeler yaptığı üzerinde duruldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir