Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin Haberler

Bitcoin %20 Değer Kaybetti

bitcoin deger kaybetti

Küresel aktörlerin regüle etmeye çalıştığı bitcoin ocak ayında %20 kadar değer kaybetti.

En değerli kripto para bitcoin New York saatiyle 08.28’de %13’lük düşüşle 12.146 dolar seviyesine kadar geriledi. Bloomberg’in raporuna göre bu fiyat bitcoin’in aralık ayından beri ilk defa bu kadar gerilediğini gözler önüne seriyor.

Denetimi ve merkezi olmaması sebebiyle spekülatörlerin kontrolüne girmesinden kaçınılan bitcoin’in bu düşüşü tüm kripto paralarının düşme ivmesine girmesine neden oldu.

Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-Yeon bir radyoyaya verdiği röportajında ” Kripto para önlemlerinin ciddi bir tartışmaya ihtiyaç duyduğunu, yatırımcıların zarar görmemesi adına kontrol altında tutulması gerekliliğini” dile getirdi.

Londra’da faaliyet gösteren Etx Capital’in kıdemli piyasa analisti olan Neil Wilson ” Güney kore kripto paraları yasaklayacağını açıkça dile getiriyor, Çin ve Güney Kore’nin hamleleri bitcoin’in önünü tıkıyor’

ETX’ten Wilson son olarak, ABD Senatosu’nda kripto paralar ile alakalı yasayada değinerek “Güney Kore, Çin ve Japonya’nın ortak yaklaşımları bitcoin’in yüksek sıçrayışını bastırmakta” dedi.

Kaynak: Time

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir