Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Bitcoin Dolandırıcısı Bangkok’da Yakalandı

Bitcoin Dolandırıcısı Bangkok'da Yakalandı

Bangkok Post Gazetesinin haberine göre polis uluslararası bir suç örgütünün iki numarası olarak tanınan bir Rus vatandaşı Bangkok’da yakaladı.

Sergey Sergeyevich Medvedev, Tayvan Suç Önleme Grubu(CSD) tarafından ABD Fedaral Soruşturma Bürosunun talebi üzerine 2 Şubat’ta Bangkok’da tutuklandı.Yerel basına göre Tayvan Suç Önleme Grubu(CSD) suçlunun yanında bulunan bir dizüstü bilgisayar ve bir kaç belgeyi kanıt olarak aldı.

Bir kaynağın Bangkok gazetesine verdiği demeçte, Medvedev’in yakalanması sırasında 100 milyon Bitcoin(BTC) bulunduğunu ve yaklaşık değerinin 8,2 milyon dolar olduğunu söyledi.

Medvedev, başta çalıntı kredi kartları ve kimliklerin satışı ile yasadışı olarak elde edilen ayrıca gizli hükümet belgelerini bulunduran “In Fraud We Trust” sloganı ile de tanınan  Infraud’un yöneticisi olduğu iddia edildi.

7 Şubat’ta ABD Adalet Bakanlığı(DOJ) Infraud’a katılmakla suçlanan Medvedev’in içinde dahil olmadığı  36 kişiden oluşan grup bir iddianame ile serbest bırakıldı.Polis 17 şehirden 220.000 dolar ile 530.000 dolar arasından insanları zarara uğratmış olması nedeniyle toplam 13 suçluyu tutukladı.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir