Cumartesi, 24 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Bank of England Müdürü Bitcoin’e Karşı Endişeli

Bank of England Müdürü Bitcoin Para Birimi Değil

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, dünyanın en iyi bilinen kripto para biriminde aşırı dalgalanmaya karşı endişelerini dile getirdi.

Carney, Londra’nın Regent Üniversitesindeki bir etkinlikte  “Paranın geleneksel yönleri şuana kadar başarısız oldu.Bu paranın değeri bir harita değil çünkü harita her yerdedir, kimse kripto paraları bir alış veriş aracı olarak kullanmıyor” dedi.

Blockchain Teknolojisi Hala Yararlı

Bununla birlikte Carney, merkezi olmayan niteliğinden dolayı, kripto alış verişinin temelini oluşturan Blockchain teknolojisinin “hala yararlı olabileceğini” düşünüyor.

Carney, “Bitcoin geçen 12 ayda fiyat dalgalanmalarına rağmen, geçen sene 20 Şubattan bu yana yüzde 900’den fazla artış gösterdi.kripto paraların temelini oluşturan teknoloji, mali işlem şahsiyetsiz bir şekilde doğrulamak amacıyla bir yol olarak hala kullanılabilir.” dedi.

Bir çok yatırımcı Bitcoinin sınırlı sayıda olduğunun farkında ve Bitcoini bir para birimi olarak nitelendirmek yerine modern çağın dijital altını olarak değerlendiriyor.

Bununla birlikte, ABD İç Vergi Servisi (IRS), kripto para birimlerini “bir geleneksel takas aracı, bir hesap birimi ve ya değer deposu” olarak işlev gören bir dijital gösterim olarak tanımlıyor ve o zamandan beri şifreleme oranını mülk olarak vergilendiriyor.

Kaynak:CNBC

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir