Cumartesi, 24 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

Augur Coin Nedir? Augur Coin Ne İşe Yarar?

Augur coin logo

Augur Coin, Ethereum’un alt yapısını kullanarak inşa edilmiş, geleceğe dair tahminlerin oylanacağı ve doğru kehanete yatırım yapanların kazanacağı bir sistem olarak özetleyebiliriz.  Augur Coin, gelecekteki olayların doğru tahminlerini yapmak için tahmini pazarların yanında merkezi olmayan bir ağ kullanır. Tüm alışkanlıklarımızın değişeceğim bu sistem ile, tahmin edilecek belirli bir merkezden merkezi otoriteye bağlı olmadan çıkacak. Bir spor karşılaşmasının sonucu, döviz piyasasının gelecekteki durumu, Bitcoin piyasasının durumu ve bunlara verilen tahminler ya da oranlar belirli merkezlerce yönetilir.

Gelecekteki herşeye dair tahmin yapabilirsiniz. Yapacağınız tahminlerin doğuracağı olumlu ya da olumsuz sonuçlarını önceden kestirmek mümkün değildir. Merkezi bir otoriteye “güvenmek zorunda kalmadan” gerçeklerin ortaya konmasında kalabalığın bilgeliğine güvenen sistem, ” Gelecek hakkında bir erken uyarı sistemi” sloganını kullanıyor.

Augur Projesi, ethereumda olduğu gibi fon toplama kampanyası ile 17 Ağustos 2015’te başladı. Fon Toplama yöntemi ile kısa sürede 4851 katılımcı toplam 19.035 BTC ve 1.176.816 ETH ile 5.318.332,68 USD yatırım topladı.

Oldukça karmaşık görülebilecek bu Coin sistemi için Augur sistemini anlatan bir video hazırlamış. O video’ya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir