Başlığım
Başlığım
Haberler Kripto Para

Arizona Senatosu Bitcoinle Vergi Ödemesini Kabul Etti

Arizona Senatosu Bitcoinle Vergi Ödemesini Kabul Etti

Kamu kayıtlarına göre, Arizona Senatosu 8 Şubatta vatandaşlarının vergilerini Kripto Para birimleri ile ödemelerine izin veren  bir yasa tasarısını onayladı.

Kripto para birimlerini vergi ödeme için etkinleştirmeyi planlayan Senato, 10 Ocak 2018’de tanıtıldı ve Senato Finans Komitesi tarafından 24 Ocakta 4’te 3  oyla kabul edildi.

Tasarı şuan Arizona Temsilciler Meclisinde

Tasarı kabul edilirse, Arizona Kamuya açıklanacak kayıtlarda belirtildiği üzere ABD’de kripto para ödemeleri ile vergi alan ilk eyalet olacak.Tasarı, devletin vergi mükelleflerinin Bitcoin, Litecoin veya diğer kripto para birimleri ile ödeme yabilmesine izin verecek.

Tasarıya göre, Arizona Department of Revenue kripto paralar ile ödenmiş vergi ve ya herhangi bir ceza ödemelerini 24 saat içinde ABD dolarına çevirmekle yükümlü olacak.

Tasarıda birlikte çalışılan  Jeff Weninger, vergi ödemeleri için Arizona Eyaletini “gelecekte Blockchain ve kripto para ” merkezi haline getirmek istediğini söyledi. Vergi tasarısına değinen Weninger, bu hafta Fox News’e şunları söyledi:

“Çalışmakta olduğumuz tasarı, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve muhtemelen dünya genelindeki herkese Arizona’nın gelecekte Blockchain ve Kripto Para teknolojisi içinde çok önemli bir konumda bulunacağının göstergesidir.”dedi.

Kaynak:Cointelegraph

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir