Android Üzerinde Ethereum Hırsızlığı

Son zamanlarda ortaya çıkan kripto para çılgınlığının sonucu olarak insanların daha fazla telefonlarına kripto para cüzdanı indirmesi hırsızların dikkatinden kaçmamakta. Google Play üzerinde MyEtherWallet cüzdanını taklit eden dolandırıcılar indirilen...

Son zamanlarda ortaya çıkan kripto para çılgınlığının sonucu olarak insanların daha fazla telefonlarına kripto para cüzdanı indirmesi hırsızların dikkatinden kaçmamakta.

Google Play üzerinde MyEtherWallet cüzdanını taklit eden dolandırıcılar indirilen uygulamalar üzerinden kişilerin kripto paralarını çalmaktalar.

Kötü amaçlı yazılım araştırmacısı Lukas Stefanko, kullanıcıları şu anda Google’ın resmi mobil yazılım platformunda dağıtılan popüler Ethereum cüzdanının kötü amaçlı bir örneğini insanları uyarmak için Twitter’daki gönderisinde paylaştı.

Meraklı olanlar için sahte uygulamanın görünüşü şu şekildedir:
ethereum android dolandırıcılığı

Google Play verilerine göre, kötü amaçlı MyEtherWallet örneği ilk olarak geçen hafta 18 Ocak’ta platforma konuldu. O zamandan beri 100 ila 500 kez indirildi.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bu hafta bir başkasının kendisine “para gönderme işemleriyle” onlarla temasa geçmesi durumunda kullanıcıların daha fazla dikkatli olması konusunda uyardı. Google kripto paralar üzerinden dolandırıcılık yapan hesaplar konusunda araştırma yaptığını duyurdu.

Kategoriler
Ethereum
Yorum Yok

Yorum yap

*

*

BENZER HABERLER